Robí z vás lepšieho človeka a potvrdzujú to aj vedci. 7 dôvodov, prečo je mať sestru obrovským darom

Lucia Horáková Ešte viac

Mať súrodenca je určite skvelé. Občas sa síce môže stať, že vám hrozne lezie na nervy, no v skutočnosti by ste ho nevymenili ani za všetky poklady sveta. Vzťah dvoch alebo viacerých sestier je k tomu ešte intenzívnejší.

Mať sestru je obrovskou výhodou, ktorá obohatí váš život a dodá mu tú správnu a nefalšovanú iskru. Či už sa občas poškriepite alebo pobijete, vždy si k sebe nakoniec nájdete cestu.

Foto: pixabay.com

Pozitíva sesterského vzťahu potvrdili aj vedci, ktorí sa zhodujú v tom, že takéto puto má množstvo výhod. Či už ide o sociálne schopnosti, ako je lepšia komunikácia, vyjednávanie alebo hľadanie kompromisov. Bežné súrodenecké konflikty, pokiaľ nie sú veľké, majú tiež dobrý vplyv na správny vývoj detí.

Mladšia vs. staršia sestra

Vek sestier zohráva v ich vzťahu taktiež významné postavenie. Ak má človek staršiu akčnejšiu sestru, bude pre neho jednoduchšie predkladať argumenty a zároveň zvládne reagovať aj v náročnejších situáciách. Ak ste v pozícii staršieho súrodenca, voči tomu mladšiemu budete empatickejší a máte zároveň potrebu starostlivosti, čo je skvelé do budúcnosti.

Foto: pixabay.com

Brat medzi sestrami

A ako je to s bratmi? Aj na to má výskum jasnú odpoveď, ktorá potvrdzuje, že muži vyrastajúci so sestrami, majú lepšie komunikačné schopnosti so ženami ako muži jedináčikovia alebo tí, ktorí majú len bratov.

Istý výskum z roku 2009, ktorého sa zúčastnilo 571 účastníkov vo veku 17 až 25 rokov preukázal, že ľudia, ktorí vyrastali aspoň s jednou sestrou, boli následne v živote viac samostatní ako tí, ktorí detstvo zdieľali s bratom. Zároveň boli kľudnejší, menej sa stresovali, vyžarovala z nich väčšia veselosť a boli taktiež šťastnejší. Sestry na bratov okrem toho pôsobia pozitívne aj z hľadiska, že sú citlivejšie a emotívnejšie, čo z mužov robí milších a príjemnejších ľudí.

Pozri aj: Ľudia s hnedými očami sú vysoko inteligentní a plné pery značia atraktivitu. Prekvapí vás, čo všetko o vás prezrádzajú jednotlivé časti vášho tela

Lucy, dailymail.co.uk

0
Komentovať (0)