Robila to princezná Diana, teraz aj Kate Middleton. Na povrch vyšiel tento detail a ľudia sú nadšení

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: TASR/AP

Princezná Diana bola prvou členkou kráľovskej rodiny, ktorá sa kedy znížila do výšky dieťaťa, s ktorými sa stretla. Predtým to žiadny člen kráľovskej rodiny neurobil.

Ako uvádza portál Brightside, predtým pracovala ako asistentka učiteľa na škole Montessori v Londýne. Pravdepodobne sa práve tam dozvedela, že keď sa dospelý pri rozhovore s dieťaťom zníži na jeho úroveň, cíti sa bezpečne a vítane. Presne takto sa však správa aj vojvodkyňa Kate. Pozrite si niekoľko dôvodov, prečo to Diana robila.

Aby sa dieťa cítila dôležito

Niečo také jednoduché, ako pokrčiť sa na úroveň dieťaťa, vám možno príde smiešne, no dieťaťu to pomôže a cíti sa docenené. Akonáhle s ním nadviažete očný kontakt, dáte mu pocítiť, že vnímate, čo vám hovorí a tiež, že si ho vážite.

Foto: Russ2009 / CC BY-SA

Pocit bezpečia

Keď sa dívate zhora na dieťa, môže to byť zastrašujúce. Akonáhle sa však znížite, pomôže im to pochopiť, že mu venujete svoju pozornosť a cítia sa oveľa bezpečnejšie.

Pozornosť

Získanie pozornosti dieťaťa sa môže niekedy zdať ako nemožné. Keď sa však znížite na jeho úroveň, vidí vaše oči a tiež pery, takže ľahšie prijíma informácie dokonca ešte predtým, ako začnete rozprávať.

Foto: White House/ Ronald Reagan Presidential Library / Public domain

Pomôže vám to pochopiť

Pre deti sú malé veci skutočne obrovské. Byť teda na jeho úrovni vám umožní vidieť to, čo vidí ono. Keď sa na svet pozriete z ich perspektívy, umožní vám to lepšie pochopiť.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: