Rodič vyhlásil, že šteklenie je týranie detí. Jeho argumenty spustili vlnu reakcií

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Verejný príspevok na sociálnych sieťach sa môže stať veľmi rýchlo virálnym. Najnovšie sa stal virálnym príspevok jedného rodiča, ktorý tvrdil, že šteklenie sa dá považovať za týranie detí.

Ako uvádza portál Ladbible, príspevok rodiča, ktorý vyjadril svoj názor, že šteklenie je podľa neho týranie detí, sa stal virálnym. Reakcie na jeho názor boli obrovské a s priateľom sa rozprával o tom, že pokiaľ dieťa so šteklením nesúhlasí, mali by s tým okamžite prestať. “Ak sa to deťom bude páčiť a budú vás prosiť o to, aby ste ich šteklili, je to v poriadku. Ale nemali by ste ich štekliť, pokiaľ to nechcú,” stálo v príspevku.

Foto: maxpixel

Je to týranie?

Podľa neho je to ich telo a ich pravidlá, ktoré by mali rodičia rešpektovať. Druhý rodič zostal zaskočený a vyjadril znepokojenie nad tým či sa toto naozaj považuje za týranie. Poukázal tiež na to, že väčšina detí neustále mení názor na to či sa chce štekliť, alebo nie. “Doslova vám povedia, aby ste prestali, a potom vás okamžite požiadajú, aby ste ich šteklili… Všeobecne je to však skutočne najlepší spôsob, ako dočasne dieťa paralyzovať, aby ste mu mohli obuť topánky,” dodal vtipne.

Foto: pixabay

Mnohí len krútia hlavou

“Je to milé a nespôsobuje to žiadne škody či ujmy. Prečo by som to nemohol robiť?” ozval sa jeden komentujúci. Od zverejnenia ľudia veľmi často zdieľajú svoje rozporuplné názory na obe strany hádky. Niektoré nemohli uveriť, že rodič vážne tvrdil, že šteklenie ne týranie lebo zneužívanie dieťaťa. “Šteklenie určite nemôže dieťa traumatizovať.” “To vážne sa hádame o šteklení? Rok 2020 je fakt ten najhorší.”

Foto: needpix.com

Našlo sa však aj množstvo ľudí, ktorí s postojom rodiča súhlasili. “Neznášam, keď ma niekto šteklí. Môj brat a sestra ma vždy šteklili a neprestali ani vtedy, keď som začala plakať. Úplne s rodičom súhlasím.” Väčšina rodičov sa však vyjadrila, že svoje deti šteklia, ale vždy, keď ich poprosia, aby prestali, tak ich počúvajú. Čo si myslíte vy?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: