Rodina je zdrvená a nikto nevie, čo sa stalo. Zdravé 10-ročné dievčatko podľahlo koronavírusu

Kristína Hagarová Ešte viac
smutok

Foto: pixabay

Rodina z Virginie sa pokúša spracovať, ako sa mohlo stať, že ich zdravé, 10-ročné dievčatko podľahlo koronavírusu. 

Ako uvádza portál CNN, Tereza bola veselé a zdravé dievčatko, kým sa nenakazila koronavírusom. Hoci jej rodičia Nicole a Jeff prežívajú hlboký žiaľ, rozhodli sa zdieľať svoj príbeh, aby ľuďom ukázali, že covid nie je výmysel a nie je dobré ho podceňovať. Obaja rodičia sú zaočkovaní spolu so staršími synmi, mladšia Tereza a jej 9-ročný brat na očkovanie čakali. Tereza sa pravdepodobne nakazila na základnej škole.

Sprevádzala choré deti?

Podľa informácií mala sprevádzať choré deti k zdravotnej sestre. Jej príznaky sa začali bolesťou hlavy a horúčkou nasledujúci deň. Neskôr začala kašlať a zvracať, tak ju jej mama odviezla na pohotovosť, kde ju testovali na streptokoka, ktorý nemala a na koronavírus, na ktorého výsledok si museli počkať. Urobili jej tiež röntgen hrudníka, kde nezistili žiadne známky zápalu pľúc a všetko bolo tak, ako má byť.

Ilustračné foto: TASR

Podľahlo zdravé dieťa

O niekoľko hodín však prestávala dýchať, previezli ju do nemocnice, kde neskôr zomrela. Lekári neskôr Tereze potvrdili koronavírus. Jej mama Nicole len bezmocne sedela vedľa jej tela a nechápala, ako je možné, že tak rýchlo prišli o svoju milovanú dcéru. Obaja rodičia teraz obviňujú školu, v ktorej sa rozhodli, že nebudú nosiť rúška, pretože mnohí tvrdili, že covid sa skončil a že sa nikto nemá čoho báť, pokiaľ je zdravý. To bola podľa jej slov aj teraz, ktorá nemala nikdy žiadny zápal ani chrípku.

Všetkým chcela vždy pomôcť a nikdy nikomu nepovedala nie. Po dlhom online vzdelávaní sa túžila vrátiť do triedy a tešila sa, keď sa tak stalo. Vedenie školy uviedlo, že teraz prešetruje, či skutočne Tereza musela sprevádzať choré deti k zdravotnej sestre.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: