Roky som bojovala s vyrážkami na mojej pleti a nič nezaberalo, až pokiaľ som si nezvykla robiť týchto 8 vecí


Krásna a zdravo vyzerajúca pleť je jedna z najdôležitejších vecí, pokiaľ sa ako žena chcete cítiť krásne. Na ceste k bezchybnej pokožke dámy používajú celý rad kozmetických výrobkov, rôzne krémy, masky a peelingy. Článok o pleťových maskách sme vám už priniesli a môžete si ich pripraviť zo surovín, ktoré máte doma. Bohužiaľ nie vždy však dosiahneme výsledok, po akom sme túžili. Pozrite si niektoré základné pravidlá, čo sa starostlivosti o pleť týka, a získajte žiarivú a čistú pokožku, po akej ste vždy túžili.

Pravidelne čistite obrazovku telefónu so špeciálnymi čistiacimi obrúskami

pokozka1
avemario/photostockman

Všimli ste si niekedy, že máte vyhádzané líca? Ak áno, môže to byť spôsobené práve špinavým displejom mobilného telefónu, z ktorého sa všetky nečistoty prenášajú na vašu tvár. Nedávny výskum ukázal, že na displeji telefónu sa nachádza až 10-krát viac baktérií ako na záchodovej doske. Aby ste zabránili baktériám dostať sa na vašu pokožku, pravidelne displej čistite antibakteriálnymi obrúskami.

Pravidelne čistite štetce na make-up

pokozka2
makosmi/tokopedia.com

Štetce môžu pri nesprávnom používaní vytvárať akné, alergie, ale aj iné kožné problémy. To je dôvod, prečo by ste ich mali pravidelne čistiť. Môžete použiť rôzne spreje alebo len obyčajné mydlo. Ak ich chcete vyčistiť dôkladne, pokojne použite šampón alebo čistiaci prostriedok, ktorý je šetrný k štetinám.

Pozor na to, čo jete

pokozka3
belchonock/rafalstachura

Cukor a tučné jedlá sú pre pokožku najväčším nepriateľom. Každý vie prečo. Nie všetci však vieme, že aj prísne diéty pokožke škodia. Vylúčenie niektorých potravín vedie k suchej, vráskavej a unavenej pokožke. Majte to na pamäti a uistite sa, že vo vašej strave sa nachádza dostatok vitamínov a minerálov.

Pokračovanie na ďalšej strane..


Komentáre

komentárov