Rozvod v kráľovskej rodine. Manželstvo končí len po 12 rokoch

TASR Ešte viac

Foto: Chris Allerton/©SussexRoyal via AP

Najstarší a prvý vnuk britskej kráľovnej Alžbety II. Peter Phillips (42) sa po 12 rokoch rozvádza so svojou kanadskou manželkou Autumn (41), píše v utorok agentúra AP.

Pár v spoločnom vyhlásení v utorok uviedol, že ich rozvod je síce smutný, avšak priateľský. O starostlivosť o svoje dve dcéry – Savannah (9) a Islu (7) – sa podelia. Peter Phillips, syn princeznej Anne a Marka Phillipsa, bude podľa AP prvým z ôsmich vnúčat kráľovnej Alžbety II., ktoré sa rozviedlo.

Foto: archív TASR

Rozvedené sú rovnako tri zo štyroch detí britskej panovníčky vrátane princeznej Anne. S Markom Phillipsom sa rozišli v roku 1992. Peter Phillips sa s Kanaďankou Autumn Kellyovou zosobášil na zámku Windsor v roku 2008. Agentúra AP zhodnotila, že správa o ďalšom rozvode v britskej kráľovskej rodine prichádza po niekoľkých rušných mesiacoch. V januári svoje rozhodnutie zriecť sa kráľovských povinností oznámili Alžbetin vnuk princ Harry s manželkou Meghan. Dodali, že spoločne so synom Archiem chcú striedavo žiť v Británii a Kanade.

Kráľovnej druhý syn, princ Andrew, vlani novembri vyhlásil, že sa vzdáva plnenia svojich oficiálnych povinností v dôsledku osobných kontaktov s teraz už zosnulým americkým finančníkom Jeffreym Epsteinom, ktorý bol obvinený zo sexuálneho zneužívania neplnoletých dievčat. Princ si podľa svojich slov uvedomil, že jeho priateľstvo s finančníkom Epsteinom “vážne narušovalo” prácu kráľovskej rodiny v mnohých organizáciách a charitách. Kráľovná Alžbeta II. mu na to udelila príslušný súhlas.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: