Ruská aktivistka oblieva mužom rozkroky bielidlom. Všetko to robí kvôli tejto jednej veci

Michal Blaško Ešte viac

Táto mladá študentka sa rozhodla bojovať s diskrimináciou žien veľmi svojským spôsobom. Tvrdí totiž, že Rusko sa nesnaží dostatočne bojovať proti manspreadingu. Aby na túto problematiku upozornila širšiu verejnosť, zvolila kontroverzný spôsob. 

Anna Dovgalyuk sa domnieva, že muži sú vinní z agresie pohlaví na verejných priestranstvách. Rozhodla sa teda proti tomu vážne zakročiť. 20- ročná študentka práva z Ruska nalieva vodu zmiešanú s bielidlom do rozkroku mužov vo verejnej doprave v Petrohrade.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Anna Dovgalyuk (@anna_boni_lu),

Anna obviňuje Rusko z pomalého riešenia manspreadingu, teda mužom sediacim s rozkročenými nohami vo verejnej doprave, ktorý tak zaberajú viac než jedno sedadlo. Proti tomuto problému sa bojuje po celom svete, len v Rusku sa o tejto téme mlčí a zostáva stále  tabu. Manspreading zožal sériu kritiky v USA, Veľkej Británii, Turecku či Kanade.

Rozhodla sa, že nebude čakať a vzala riešenie tohoto problému do vlastných rúk. Zmiešala teda 30 litrov vody so šiestimi litrami bielidla a vo vozidlách verejnej dopravy ich vylievala do rozkroku mužov, ktorí sedeli s nohami široko od seba. Podľa nej totiž ide o urážku voči ženám a nechutný čin.

“Táto zmes je až 30- krát koncentrovanejšia ako tá, ktorá sa používa v domácnostiach pri praní. V priebehu niekoľkých minút teda požiera farebné tkanivo a vznikajú tak trvalé škvrny,” hovorí Anna.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Anna Dovgalyuk (@anna_boni_lu),

Videozáznam z vlaku sa rozhodla zverejniť. Chce ním upriamiť pozornosť všetkých mužov a ľudí na túto problematiku. “Som sociálna aktivistka, ktorá bojuje za práva žien a ich diskrimináciu v akejkoľvek forme.” 

Video sa stretlo s vlnou kritiky zo strany ruskej spravodajskej spoločnosti, ktorá tvrdila, že je zinscenované a hrajú v ňom herci. Mladá feministka sa však voči tomuto tvrdeniu rázne postavila a tieto obvinenia odmieta. “Všetko čo robím, je naozaj skutočné.”

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Anna Dovgalyuk (@anna_boni_lu),

Anna si navyše myslí, že žiaden z mužov ju nemá dôvod za tento čin žalovať.  Celú formu jej originálneho protestu a aké boli reakcie mužov si môžete pozrieť v tomto videu.

https://www.youtube.com/watch?v=NCZOw05L7JA

 

zdroj: unilad.co.uk

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: