Rúška šije už aj Dagmar Havlová. Zadarmo ich rozdáva zdravotníkom a všetkým, ktorí ich potrebujú

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: Facebook (Dagmar Havlová Veškrnová)/Instagram (dagmarhavlova_official)

Rúška šijú obyčajný ľudia. Ženy, muži, seniori a dokonca aj známe osobnosti. K trendu Lucky Bílej a Beáty Dubasovej sa pridala aj Dagmar Havlová, sympatická herečka a manželka zosnulého Václava Havla.

Na jej sociálnych sieťach sa začali objavovať príspevky o rúškach. Dnes ich každý z nás potrebuje viac ako kedykoľvek predtým, no niektoré skupiny ľudí jednoducho nemajú možnosť vyrobiť si ich doma. Ide napríklad o zdravotníkov, ktorí každý deň riskujú svoje životy a sú vyťažení na maximum. Ak by mali po nociach ešte vyšívať rúška, ktoré by mali mať dávno k dispozícii od štátu, zrejme by sa zbláznili. Aj preto pomáha, kto môže.

Šije už aj Dagmar Havlová

Dagmar Havlová ukázala svoju obrovskú solidaritu a empatiu. Osud zdravotníkov a ani celej krajiny jej nie je ľahostajný. Aj preto sa rozhodla konať. „Moji milí, za vašej veľkej podpory stále pokračujeme v šití rúšok. Škoda, že sa s vami neviem podeliť o tie prejavy vďačnosti za rúška, ktoré priebežne vozíme lekárom a všetkým, ktorí ich potrebujú,“ napísala vo svojom statuse Dagmar.

Zároveň sa poďakovala všetkým dobrovoľníkom, ktorí s ňou spolupracujú. Tiež vyzvala verejnosť a poprosila ľudí o pomoc. „Pomohol by nám niekto šiť rúška alebo ich aspoň prežehľovať?“ Netrvalo dlho a prihlásili sa mnohé firmy, medzi nimi napríklad IKEA. Osobitne sa Dagmar Havlová poďakovala konkrétnym ženám, ktoré jej každý deň pomáhajú. Pripojila sa tak k Lucke Bílej ale aj k našej slovenskej populárnej speváčke Beáte Dubasovej.

Šije aj Lucka Bílá

Svoje turné musela kvôli koronavírusu zrušiť, čo jej dalo možnosť venovať sa aj iným veciam. 53-ročná speváčka Lucie Bílá je pôvodne vyučená krajčírka a rozhodla sa, že v dnešnej dobe, kedy mnohým ľuďom chýbajú bežné zdravotnícke pomôcky, ušije rúška sama.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucie Bílá (@luciebila) on

Aj v Čechách, podobne ako na Slovensku, je po rúškach veľký dopyt, preto sa Lucie pustila do šitia rúšok, a to nielen pre seba. Ako informovala vo videu na sociálnych sieťach, rúška odovzdala do nemocnice v Kladne. „Pak, že se mi nebude má profese švadlenky hodit… Chystám balík roušek do Kladenské nemocnice …“ napísala ku videu. Určite by však nečakala, že sa ku svojej bývalej profesii tak skoro vráti a hlavne, že to bude za takýmto účelom.

Šije aj Beáta Dubasová

Pridala sa aj veľmi populárna slovenská speváčka Beáta Dubasová. 56-ročná speváčka informovala o svojej aktivite na svojej sociálnej sieti.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beáta Dubasová 🎤 Official (@beatadubasova.sk) on

Rúšok stále nie je dosť, tak som po dlhšom čase využila svoju starú dobrú Veritasku a ušila zopár!“ napísala a pridala ešte niekoľko hashtagov, medzi nimi aj musíme si pomáhať, rúško nie je hanba a som doma.

Medzi fanúšikmi sa hneď objavili nadšené komentáre a mnohí ľudia spomenuli práve Luciu, zároveň však niektorí našli fotografiu so šijacím strojom spred 30 rokov, na čo speváčka reagovala, že je to stále len istý stroj, ktorý jej veľmi dobre slúži.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: