Lepšie spaľovane tukov či zväčšenie prsníkov. Táto jedna vec pôsobí na naše telo ako skutočný zázrak

Lucia Horáková Ešte viac

Vedeli ste, že väčšina obyvateľov Ruska takmer nikdy nepočula o problémoch súvisiacich so srdcom, ktoré sa pritom vo svete podpisujú približne pod tretinu všetkých úmrtí? Môžu za to ďakovať zvýšenej konzumácii jedného produktu, ktorý pôsobí na naše telo skutočne zázračne.

Reč je rybom oleji, ktorý obsahuje nenahraditeľné mastné kyseliny, ako sú omega-3 a omega-6. Práve tie pomáhajú udržať naše srdce a cievy zdravé. Okrem toho má aj radu iných výhod, ktoré ho stavajú do pozície super potraviny.

Zníži sa riziko ochorenia srdca

Ako sme už spomínali, rybí olej obsahuje omega-3 a omega-6 nenasýtené mastné kyseliny, ktoré znižujú riziko srdcových ochorení. Priaznivo pôsobí na krvný tlak a znižuje aj cholesterol.

Foto: pixabay.com

Pozitívny vplyv na pamäť

Práve omega-3 obsahuje kyseliny, ktoré udržujú bunkové membrány zdravé a posilňujú zároveň spojenia nervových buniek. Rybí olej sa preto môže používať aj ako prevencia proti Alzheimerovej chorobe.

Zlepšenie imunitného systému

V súčasnej dobe má množstvo ľudí problémy s oslabenou imunitou a preto by mali siahnuť po tejto prospešnej potravine. Rybí olej sa postará práve o posilnenie vášho imunitného systému a taktiež pomáha telu liečiť rôzne infekcie.

Lepšie spaľovanie tukov

Omega-3 pomáhajú aj pri redukcii nadváhy a prebytočného podkožného tuku. Aj vďaka nemu dokáže telo pri športovej aktivite lepšie využiť energiu z tuku a stáva sa tak skvelým pomocníkom pri chudnutí.

 

Foto: pixabay.com

Znižuje bolesti kĺbov

Už dávnejšie sa prišlo na to, že ľudia, ktorí žijú v blízkosti mora a jedia viac rýb, nepociťujú až také výrazné bolesti kĺbov, ako v iných krajinách. Je to z jednoduchého dôvodu. Práve kĺby potrebujú pre správne fungovanie tuk, bez neho strácajú tkanivá pružnosť, čo vedie k mnohým zdravotným ťažkostiam. Rybí olej môže preto slúžiť ako skvelá prevencia proti tomuto problému.

Rýchlejšia obnova energie

Rybí tuk je veľmi obľúbený medzi aktívnymi športovcami, ktorí ho využívajú kvôli regenerácii. Štúdie tiež dokázali, že vplyv omega-3 kyseliny zníži počet zápalových procesov a intenzitu svalových bolestí po tréningu.

Zvládanie stresu

Okrem pozitívneho vplyvu na našu pamäť, je výborný aj proti stresu. Polynenasýtené kyseliny môžu zvýšiť produkciu seratonínu, čo je hormón zodpovedajúci za dobrú náladu. Aj z tohto dôvodu je ľahšie zvládať stresové situácie, ktoré sú bežnou súčasťou života.

Zníženie očného tlaku

Mastné kyseliny pomáhajú odstrániť očné tekutiny, ktoré stoja za zvýšeným očným tlakom. Práve vďaka užívaniu rybieho oleja ho je možné prirodzene znížiť a je tak skvelým pomocníkom pri problémoch s očami.

Zdroj vitamínov a minerálov

Rybí olej obsahuje viacero prospešných minerálov. Môžeme ho užívať ako doplnkový zdroj vitamínov A a D, ktoré pomáhajú zbaviť sa krehkých vlasov a na lepšie absorbovanie vápnika a fosforu.

Foto: pixabay.com

Zdravá pokožka

Ďalším pozitívom rybieho oleja je, že má skvelý vplyv na pokožku, pretože omega-3 kyselina môžu obsahovať aj kolagén, ktorý tvorí základ pokožky a zabraňuje tak vzniku vrások. Mastné kyseliny tiež môžu pomôcť problematickej pleti a nepeknému akné.

Zväčšenie prsníkov

Jeden z výskumov dokazuje, že polynenasýtené tuky, ktoré sa nachádzajú v rybom oleji, môžu zväčšiť veľkosť prsníkov. Rovnaké pozitívne účinky majú napríklad aj olivový olej, sušená fazuľa, tofu či morské riasy.

Pozri aj: Zabudnite na BMI index! Toto je nový spôsob, ako si zmeriate telesný tuk a je to oveľa jednoduchšie

Lucy, brightside.me

0
Komentovať (0)