S basketbalistom Kobe Bryantom zahynula aj jeho 13-ročná dcéra. Svet zdieľa ich spoločné fotky

TASR Ešte viac

TASR archív

Jeden z najlepších basketbalistov histórie Kobe Bryant zahynul v nedeľu po páde helikoptéry vo veku 41 rokov. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na portál tmz.com. Bryantova helikoptéra sa zrútila na predmestí Los Angeles v nedeľu ráno miestneho času, po páde vypukol požiar.

Podľa zdroja zahynulo päť ľudí. Medzi nimi bola aj Kobeova 13-ročná dcéra Gianna. Príčinu tragédie vyšetrujú. K nehode prišlo iba niekoľko hodín po tom, ako Bryant na sociálnej sieti Twitter gratuloval LeBronovi Jamesovi. Ten ho ako súčasný hráč Los Angeles Lakers prekonal na palubovke Philadelphie na tretej priečke v historickom poradí strelcov NBA. Práve v drese Lakers odohral Bryant v rokoch 1996 až 2016 celú bohatú kariéru. Stal sa päťnásobným šampiónom NBA (2000-2002, 2009, 2010), dvakrát ho vyhlásili za najužitočnejšieho hráča finálovej série play off (2009, 2010) a v roku 2008 za najužitočnejšieho hráča súťaže. S tímom USA získal dve zlaté olympijské medaily (2008, 2012).

TASR archív

Mal štyri dcéry

S manželkou Vanessou mal Bryant štyri dcéry, najmladšia sa narodila iba v júni minulého roka. Jeho manželka údajne nebola na palube. “Pred desiatou hodinou ráno sme dostali telefonát, že sa v oblasti Malibu v blízkosti Calabasasu zrútila helikoptéra,” povedal médiám podľa theguardian.com Tony Imbrenda z hasičského zboru v Los Angeles. “Na kopcoch boli horskí cyklisti, ktorí si všimli, že stroj je v núdzi a zišli rýchlo dole na miesto, kde sa zrútil. Išlo o helikoptéru S-76 Sikorsky a, žiaľ, ani jeden z pasažierov nehodu neprežil,” dodal Imbrenda.

TASR archív
TASR archív

Spoluhráči sú zdrvení

Ku tragickej smrti sa vyjadrili aj jeho spoluhráči a kolegovia. Kareem Ambul-Jabbar, najlepší strelec histórie NBA: “Mnoho ľudí si bude pamätať Brynta ako úžasného športovca, ktorý inšpiroval celú generáciu basketbalistov. Ja si ho budem pamätať ako niekoho, kto bol oveľa viac ako športovec.” Tony Parker, štvornásobný šampión NBA: “Som zdrvený. Bol si skutočnou legendou a skutočným priateľom.” Luka Dončič, líder Dallasu Mavericks: “Toto nemôže byť pravda. Prosím, nie.” Miami Heat, tím NBA: “Naše srdcia sú plné obrovského smútku. Naše modlitby posielame rodine Kobeho Bryanta a všetkým, ktorých táto nehoda zasiahla.”

TASR archív
TASR archív

Všetkým bude chýbať

Joel Embiid, líder Philadelphie 76ers: “Ľudia, neviem, kde začať. Začal som hrať basketbal, pretože som videl hrať Kobeho vo finále 2010. Bol to zlom v mojom živote, od tej chvíle som chcel byť ako Kobe. Som neskutočne smutný práve v tejto chvíli.” Trae Young, líder Atlanty Hawks: “Mal som tu česť stretnúť sa s Giannou Marie-Onore. Tento rok bola iba na troch zápasoch, na dvoch som hral ja. Povedala mi, že som jej najobľúbenejší hráč. Neverím tomu, čo sa stalo.” Dennis Rodman, päťnásobný šampión NBA: “Som zničený zo správy, že môj priateľ Kobe Bryant zomrel. Moje modlitby smerujú k jeho manželke a deťom.” Usain Bolt, osemnásobný olympijský víťaz v šprinte: “Stále tomu nemôžem uveriť.” Tom Brady, šesťnásobný víťaz Super Bowlu: “Už teraz nám chýbaš, Kobe.'”

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: