S vekom zábava nekončí. Neuveríte, na čo sa dali nahovoriť seniori z domova dôchodcov

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Facebook (Wesley House Assisted Living)

Väčšina z nás prežíva obdobie koronavírusu naozaj intenzívne, minimálne v posledných mesiacoch, kedy sme museli byť zavretí doma.

Hoci nás teraz vo veľkom strašia druhou vlnou, pravda je taká, že musíte urobiť všetko preto, aby ste si dni čo najviac spríjemnili. A to neznamená len pozerať televíziu. Dôchodcovia z domova Wesley House Assisted Living v Texase, o ktorých informoval portál Unilad, využili toto obdobie naozaj zábavne. Opili sa a nechali sa tetovať. Jasné, znie to ako pritiahnuté za vlasy, ale vyskúšali si len dočasné tetovania.

Starší ľudia sú vystavení riziku

Starší ľudia sú vystavení vysokému riziku, čo sa týka koronavírusu, preto odborníci radia, aby sa chránili hlavne tým, že sa nebudú s nikým stretávať. Izolácia je však veľmi únavná, čo vedel aj personál z domova dôchodcov a rozhodli sa, že všetkých nejako zabavia. Ich príspevok na sociálnej sieti sa stal virálnym a obyvatelia domova sa poriadne zabavili.

Zábava, ktorá stojí za to

“Vďaka tejto karanténe sme zdivočeli. Dali si pár nápojov a nechali sa tetovať,” napísali ku príspevku. Ako uviedli zamestnanci, pre dôchodcov to bolo naozaj veľmi ťažké a cítili sa príliš osamelo, takže im museli vymyslieť niečo, vďaka čomu sa budú cítiť lepšie a čo ich zabaví. Toto sa ukázalo ako dobrý nápad udržať obyvateľov v bezpečí, ale zároveň ich nenechať, aby prepadli depresii.

Hoci sa im podarilo vyhnúť sa tomu, aby sa koronavírus dostal do ich radov, stále dodržiavajú prísne opatrenia. Je pre nich totižto veľmi dôležité, aby nebol nikto z ich obyvateľov ohrozený.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: