Šaty, v ktorých prezidentka privítala pápeža Františka, skrývajú silný význam. Symbol, ktorý mnohým neunikol

TASR , Kristína Hagarová Ešte viac

FOTO TASR - Michal Svítok

V decembri ste ma pozvali na Slovensko a dnes plním tento sľub, to boli prvé slová pápeža Františka po príchode na Slovensko, ktoré adresoval prezidentke SR Zuzane Čaputovej.

Uviedla to vo svojom vyhlásení na bratislavskom letisku. Prezidentke bolo cťou a potešením, že mohla na Slovensku privítať Svätého Otca. “V dobe, v ktorej žijeme, je poznačená bolesťou, smútkom, rozdeľovaním spoločnosti, môže byť jeho príchod naozaj nápomocný k stmeleniu, zmiereniu a pokoju,” povedala Čaputová.

Pápež povedal, že sa cíti, akoby omladol

Hlava štátu sa s pápežom po prílete stretla v salóniku na bratislavskom letisku, kde sa ho opýtala, ako sa má. On jej podľa Čaputovej slov odpovedal, že sa cíti, akoby omladol, a táto cesta mu vlieva energiu. Pápež František bude na návšteve Slovenska do 15. septembra. Zavíta okrem Bratislavy do Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s predstaviteľmi verejného života, ako aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

FOTO TASR – Pavel Neubauer

Silné posolstvo

Oficiálne privítanie pápeža Františka začne až dnes, a to priamo v prezidentskom paláci. Pápeža privítali tradične, chlebom a soľou, ako je na Slovensku zvykom. Kytica, ktorú dostal bola taktiež z tradičných slovenských druhov rastlín. Ako uvádza portál Čas.sk mnohých ľudí opäť zaujali šaty prezidentky Zuzany Čaputovej, za ktorými sa skrýva silné posolstvo. Zelená je farbou nádeje, no to nie je všetko, čo pri takomto stretnutí evokuje. Ako uvádza portál, podľa protokolistky sú symbolom životného prostredia a prírody, čo sú témy, ktoré prezidentku s pápežom spájajú.

4
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: