Schudla som 12 kilogramov a to bez diéty a cvičenia. 10 neobyčajných, no efektívnych tipov, ktoré urýchlia metabolizmus a zatočia s tukovými vankúšikmi

Banana Zdravie

Zopár kíl navyše sa snažíme zhodiť pomocou tvrdej diéty, kvôli ktorej sme hladní, podráždení a vyčerpaní. Po pár dňoch to vzdáme a všetky kilá sú späť. Bludný kruh, ktorý sa opakuje stále dokola, môžete poraziť aj pomocou jednoduchých tipov, ktoré vám pomôžu naštartovať metabolizmus. Netrápte sa nezmyselnými hladovkami a radšej chudnite efektívne.

pixabay.com

Aj keď niektoré tipy môžu znieť priam absurdne, skutočne majú vplyv na zníženie našej váhy. nebudú vás stáť nič navyše, a ak ich budete dodržiavať, darček v podobe spálených tukových zásob vás iste poteší.

Nemusíte sa trápiť hodinami cvičenia

pixabay.com

Nasledujúce zistenia vás iste potešia. Rýchle a krátke tréningy a cvičenia sú vzhľadom na spálené kalórie oveľa účinnejšie ako dlhé cvičenie. Nemusíte sa trápiť úmorným cvičením. Stačí, že svoj metabolizmus naštartujete cvičením, s maximálnym možným tempom. Každý deň si zacvičte 5 sérií po 30 sekúnd, neskôr dĺžku jednej série zvýšte na 60 sekúnd. Aj takáto párminútová aktivita roztopí nechcené tukové zásoby.

Trochu chladu nezaškodí

Táto metóda (akokoľvek divná sa vám môže zdať) so sebou prináša dve výhody. Nielenže ušetríte za kúrenie, dokonca aj jednoduchšie schudnete. 10-ročný vedecký výskum potvrdil, že v chlade telo dokáže spáliť viac kalórií ako v teplom prostredí. Skúste znížiť teplotu v interiéri na 20 stupňov a môžete začať chudnúť bez toho, aby ste o tom vedeli.

Zvoľte menší tanier

pixabay.com

Doslova oklamte vaše telo veľmi jednoduchým trikom. Vymeňte tanier, na ktorý si obvykle nakladáte jedlo, za menší. Porcia jedla sa zmenší, no vďaka menšej ploche taniera bude celý obed vyzerať väčšie. Optický trik dokáže oklamať váš mozog a vy sa budete cítiť rovnako sýta ako po klasickej porcii obeda.

Zelený čaj a voda

Ak si rady doprajete šálku chutného čaju, nech je to ten zelený. Dokáže urýchliť metabolizmus, vďaka čomu vaše telo efektívnejšie chudne. Spolu s čistou neperlivou vodou sú to najväčší pomocníci v chudnutí. Snažte sa pred a po každom jedle vypiť pohár vody alebo zeleného čaju a výrazne zrýchlite chudnutie.

Zhasnúť svetlo a spať

pixabay.com

Spánok je veľmi dôležitý nielen pri chudnutí, ale i pre celkové správne fungovanie organizmu. Bez spánku telo nepracuje tak, ako by malo a akákoľvek diéta a cvičenie bude čoraz viac neúčinné. Dôležitú úlohu tu hrá hormón melatonín, ktorý nám pomáha dobre a kvalitne sa vyspať. Jeho tvorba je ale závislá na svetle – počas dňa je jeho tvorba minimálna, aby telo nechcelo spať. Aspoň pol hodinu pred spaním vypnite svetlo a odložte svoje telefóny s ich večne svietiacimi obrazovkami, ktoré zabraňujú tvorbe melatonínu. Spánok bude oveľa lepší a metabolizmus tak môže správne fungovať.

Zdravé tuky

Tuky v potrave nemusia znamenať aj tukové zásoby, kvôli ktorým si už nezapneme obľúbené nohavice. Zaraďte do svojho jedálnička zdravé tuky, ktoré sú plné dôležitých aminokyselín a živín a navyše nás viac zasýtia. Do šalátov alebo na chlebík pridajte avokádo a zeleninu alebo mäso polejte trochou olivového oleja.

Milovníci štipľavých jedál sa potešia

Pálivé jedlo skutočne dokáže zabojovať s našimi tukovými zásobami. Pridajte k jedlám trochu čili alebo lyžičku dijonskej horčice. Tukové zásoby sa pomocou pálivých dochucovadiel akoby roztápali a vám to pomôže na ceste k vysnívanej siluete.

Úsmev prosím

pixabay.com

Smejte sa častejšie! Nečakajte na úsmev až do dňa, keď dosiahnete svoju vysnívanú váhu. Smejte sa tak často, ako je to len možné. Smiech nestojí nič, no dokáže dať tak veľa. Vaše telo vyprodukuje viac hormónu šťastia a vy sa budete cítiť skvele. Navyše smiech skutočne pomáha chudnúť. Ľudia, ktorí sa smejú častejšie, spália viac kalórií ako ich rovesníci s vážnym výrazom.

Citrón a škorica

Táto kombinácia má na náš organizmus podobný efekt ako pálivé jedlá. Ak vám nechutí čili, pripravte si pohár vody s citrónovou šťavou a trochou škorice. Zaraďte tento tekutý spaľovač tukov do svojho jedálnička. Naštartuje váš metabolizmus a chudnutie bude rýchlejšie.

Červenú vymeňte za modrú

pixabay.com

Farby dokážu na našu psychiku a telo pôsobiť až neuveriteľne intenzívne. Sú jedným z faktorov, ktoré vedia ovplyvniť chuť do jedla. Ak si nechcete zbytočne vytvárať chúťky na dobroty, odstráňte zo svojej kuchyne čo najviac červenej. Táto farba stimuluje chuť do jedla a dokonca sa využíva aj pri deťoch, ktoré jesť odmietajú. Je i častou voľbou čo sa týka zariadenia reštaurácií. Červené čalúnenie, obrusy, steny alebo dekorácie nie sú náhodné a majú zvýšiť váš apetít. Opozitom je farba modrá, ktorá naopak upokojuje a vaše chute utlmí. Čo poviete na modrú tanierovú súpravu alebo kuchynský obrus?

Pozri aj: Až 90% populácie trpí degeneratívnym ochorením krčnej chrbtice. Z bludného kruhu sa však dá dostať von!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)

0
Komentovať (0)