Mladá žena schudla viac ako 50 kilogramov, len aby sa zmestila do šiat. Neuveríte, ako vyzerá dnes

Gabriela Kinčoková Zdravie

Čoraz viac mladých ľudí vo svete trpí obezitou. Okrem tohto problému ich často trápia aj psychické problémy, ktoré neriešia len oni, no ovplyvňujú aj celé rodiny. V období strednej školy k tomu pribudne výsmech a nespokojnosť so samým sebou a problém je na svete. Prinášame vám neuveriteľný príbeh o mladej 18-ročnej Austrálčanke Josie Desgrand, ktorá za niekoľko mesiacov schudla vyše 50 kg a to len preto, aby si mohla obliecť svoje vysnívané šaty.

Všetko sa začalo v jeden deň, keď si Josie prezerala Instagram a na všetkých fotkách videla krásne chudé dievčatá. Pozrela sa na seba a zistila, ž má neuveriteľných 127 kg. Vtedy mala len 16-rokov. Práve to bol deň, kedy si uvedomila, že so sebou musí niečo urobiť.

Veľakrát predtým sa pokúšala držať rôzne diéty, no nikdy sa jej to nepodarilo dotiahnuť do úspešného konca. Výsledkom bolo, že pribrala ešte viac. Nezdravé jedlo a nápoje sa stali každodennou súčasťou jej života. Prvý krok, ktorý bol pre Josie veľmi dôležitý bol, že vstúpila do svojej izby a vyhodila všetko svoje spodné prádlo. „Už to viac nebude tučná Josie,“ povedala si.

View this post on Instagram

It’s crazy how much my body and mind have changed. I would previously dread going on these so called “diets”. I really wanted to be slim but eating only healthy food and starving myself was it really worth it? I didn’t think so back in the day and that’s why all my diets failed in the past because I’d just give in. I wasn’t mentally strong enough to say NO to bad decisions!! BUT my mind has changed completely. I don’t want to touch a single piece of chocolate again in my life! That’s my choice. Living a healthy lifestyle is the best decision I have ever made. 60kgs down and feeling amazing! 🥗🥑🍅🏋🏼‍♀️💪🏼 #trainyourbrain #weightlossmotivation #weightlossinspiration #weightlossinspo #beforeandafter #weightlosstransformation #weightlossjourney #weights #gym #inspiration #motivation #losingweight #inspiring #beforeandafterweightloss #beforeandnow

A post shared by Josephine Desgrand (@nolongerfatjosie) on

„Odfotila som sa zo všetkých možných strán a veľmi som sa tešila, že o všetky tie kilá prídem. Pomerala som celé svoje telo a všetky rozmery som si zapísala. Čakala ma dlhá cesta a ja som chcela vedieť, aké miery som mala na začiatku.“ hovorí Josie. Začala prijímať potravu s nízkym obsahom cukru a zvýšila príjem vody. Po niekoľkých dňoch sa k nej pridal aj jej otec a tak sa dvojica navzájom podporovala a dosahovala lepšie výsledky. „Bolo úžasné vedieť, že môj otec stojí pri mne a spoločne sme si dávali vyššie ciele,“ nadšene povedala Josie. Keď svoju váhu znížila na 90 kg odhodlala sa ísť do posilňovne, ktorá jej pomohla ešte viac.

Instagram sa pre ňu stal niečím novým. Už sa viac nebála pozerať na fotky dievčat s nádhernými telami. Na svojom Instagrame začala šíriť svoje posolstvo. Pridávala fotky jedla, postavy a aj fotky toho, ako cvičí. Neuveriteľne ju hnala vpred podpora ľudí, ktorí jej držali palce a vždy nechali pod fotkami pekné komentáre. Keď jej napísali ľudia, z ktoréhokoľvek kúta sveta, každému odpísala a snažila sa ho motivovať. Vždy myslela na to, ako jej bolo na začiatku.

View this post on Instagram

Hello, I’m Josephine Desgrand. This is my journey to a healthier & fitter me. I’m 18 years old and currently weigh in at 60kgs with a height of 174cm. 2 years ago I weighed 127kgs and decided to change my life. I stuck to a low carb, no sugar diet for TWO WHOLE years. I began to eat natural sugars about six months into my journey. In the first 12 months I lost 63kgs. I do not see this as a diet to lose weight, I see this as my new lifestyle change. In these two years I have faced some very difficult challenges but I have chosen to pick myself up and keep moving. Everybody has bad days, never let a stumble be the end of your journey. Stay positive💗 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #weightlossjourney #selflove #positivity

A post shared by Josephine Desgrand (@nolongerfatjosie) on

Teraz má Josie neuveriteľných 63 kilogramov. Nikdy snáď nebola šťastnejšia. Cíti sa zdravo a krásne. Josie momentálne píše knihu o svojej neuveriteľnej premene a to hlavne preto , aby motivovala ľudí ďalej. Nie je žiadne zajtra, ani o týždeň. Je len teraz! „Každý si zaslúži byť šťastný,“ povedala na záver Josie.

Je naozaj veľmi dôležité, aby sa človek cítil dobre. Či už je to psychicky alebo fyzicky. Nezáleží na tom, čo si o vás budú myslieť ostatní. Ak sa rozhodnete schudnúť, je dôležité to urobiť hneď teraz práve v tejto chvíli. Ako povedala Josie…„Každý si zaslúži byť šťastný“.

View this post on Instagram

The concept of weight loss is simple – ‘burn more calories than you consume’ but in reality it’s certainly not easy! For me, I had to change my mindset. I wanted to lose weight for so long, but it was usually for superficial reasons, wear a bikini, be more popular etc, but I found it wasn’t until I genuinely focussed on me, on my health, on being mindful of what I’m eating that my journey became successful. I realised it was going to be a tough journey and that it wasn’t just about seeing the number on the scales go down, but more about achieving small goals and making myself accountable for them. My next goal is to tone up, and I will get there, I just need to reset my focus. Happy Friday everyone!

A post shared by Josephine Desgrand (@nolongerfatjosie) on

Pozri aj: Andrea z Najväčšieho víťaza schudla takmer 40 kilogramov. Fanúšikov však šokovalo, ako vyzerá dnes

Gabriela, boredpanda.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: