Schwarzenegger, Blake Lively s manželom a iní. Svetoznáme celebrity darujú milióny na boj proti koronavírusu

Foto: archív TASR/Profimedia

Mnohé svetové celebrity postihol koronavírus. Tie, ktoré sú zdravé, sa snažia zabezpečiť čo najväčšiu informovanosť u bežných ľudí. Zároveň sa však jednoznačne snažia aj pomôcť tak, ako čo najlepšie vedia.

Ako informuje portál People, existuje skutočne veľmi veľa svetových celebrít, ktoré sa snažia investovať do toho, aby celá táto situácia prešla čo najrýchlejšie a všetci sme sa zbavili ťaživého pocitu, ktorý v tieto dni máme. Ktoré celebrity sa teda snažia čo najviac, aby pomohli?

Foto: TASR archív

Arnold Schwarzenegger

Bývalý guvernér Kalifornie a populárny herec daroval jeden milión projektu na Go Fund Me s názvom Frontline Responders Fund, ktorý by mal zdravotníckym pracovníkom poskytovať rôzne zásoby, ktoré potrebujú. Na svojom Instagrame informoval o tom, že nikdy neveril na sedenie na gauči a sťažovanie sa na to, aké zlé veci skutočne sú. Vždy si myslel, že by sa mali všetci podieľať na tom, aby sme sa mali lepšie.

Foto: TASR archív

Blake Lively a Ryan Reynolds

V príspevku na Twitteri Ryan Reynolds, hviezda filmov Deadpool oznámila, že spolu so svojou manželkou venujú dvom organizáciám v USA a v Kanade milión dolárov. „Covid-19 brutálne zasiahol starších ľudí a mnohé rodiny. Blake a ja preto venujeme 1 milión dolárov, ktoré rozdelíme medzi Feeding America a Food Banks Canada.“ Je pre nich dôležité podporiť práve tieto organizácie, ktoré sa snažia zabezpečiť, aby mali ľudia čo jesť.

Foto: TASR archív

Rihanna

Obľúbená speváčka Rihanna darovala 5 miliónov dolárov na podporu prevencie koronavírusu a taktiež organizácii Clara Lionel Foundation, ktorá podporuje ľudí, ktorí pracujú v prvých líniách pri reakciách na rôzne katastrofy a pomoc ľuďom v marginalizovaných komunitách, teda tým najzraniteľnejším v USA, Karibiku a Afrike. Práve tých ľudí sa snažia čo najlepšie pripraviť na to, čo príde.

Foto: TASR archív

Kristen Bell

Hviezda mnohých filmov a seriálov sa rozhodla darovať 150-tisíc dolárov plus 7 dolárov a 96 centov na charitatívnu kampaň No Kid Hungry, ktorá je venovaná ukončeniu detského hladu a chudoby. Tá menšia suma peňazí je od jej detí, šesťročnej Lincoln a päťročnej Delty, ktoré venovali svoje sumy z prasiatka. Organizácia stále pracuje na tom, aby poskytovali jedlo deťom v celej krajine. Jej deti sa rozhodli, že chcú prispieť potom, čo ju počuli, že ide darovať nejaké peniaze.

Foto: TASR archív

Ben Affleck

Herec sa taktiež rozhodol podporiť miestne potravinové banky, konkrétne Feeding America a na svojom Instagrame vyzval všetkých ostatných, aby tak urobili tiež. „V týchto časoch neistoty myslím na najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva. Deti, ktoré nemajú prístup k jedlu, priateľov a rodiny, ktoré museli opustiť svoje zamestnanie, rodiny s nízkymi príjmami. Pripojte sa ku mne a podporte Feeding America,“ napísal na Instagrame.

Foto: TASR archív

Justin Timberlake

Populárny spevák sa taktiež rozhodol investovať peniaze a podporiť potravinovú banku, aby každému zabezpečil dostatočný prístup k jedlu. Podporiť sa rozhodol potravinovú banku v jeho rodnom meste, Memphis v Tennessee.

Foto: TASR archív

Bill Gates

Miliardár a spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft spolu s manželkou prisľúbili prostredníctvom nadácie 100 miliónov dolárov na hľadanie lieku proti koronavírusu a zároveň pomoc ohrozeným komunitám a rozšírenie testov. Urobili tak už v polke februára.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: