Vzdal sa svojho platu a zvýšil ho svojim zamestnancom. Firma prosperuje, mladí si mohli založiť rodiny

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Twitter (Dan Price)

Len máloktorý zamestnávateľ sa pozerá na to, koľko reálne zarobí jeho zamestnanec. Každý chce predsa peniaze len pre seba, je to pochopiteľné a nikto sa nad tým hlbšie nezamyslí.

Portál CNN však informoval o riaditeľovi spoločnosti Maveric. Pred štyrmi rokmi sa CEO Dan Price rozhodol, že svojim zamestnancom zvýši plat. Keďže zamestnancov má 120, nedalo sa robiť nič iné, len to, že znížil svoj plat o 90 %.

Svojim zamestnancom dal časť svojho platu

Mnohí ľudia nad jeho rozhodnutím krútia hlavou, ale jemu sa to osvedčilo. Práve preto sa rozhodol, že svoje rozhodnutie zopakuje. Keď si v roku 2015 prečítal Dan štúdiu o šťastí, kde sa dočítal, že vyšší príjem môže zmeniť náladu na pracovisku. Rozhodol sa to otestovať a sledoval, ako sa budú správať jeho zamestnanci. Vyšší príjem im zmenil život.

Mnohí si založili rodiny

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dan Price (@danpriceseattle) on

Založili si rodinu, dokonca viac ako 10% z nich si kúpilo rodinný dom. Je preto jasné, že sú Danovi naozaj veľmi vďační. Celú ideu chce teraz, po štyroch rokoch, zopakovať, a to napriek tomu, že musel radikálne znížiť svoj plat. K podobným myšlienkam vedie aj ďalších ľudí, aby podporili svojich zamestnancov. V tomto roku zdvojnásobil plat až tridsiatim pracovníkom a štyridsiatim zvýšil plat. Dan je vďačný, že môže spolupracovať s ľuďmi, ktorým ich hodnotu dokáže takýmto spôsobom vrátiť.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dan Price (@danpriceseattle) on

Čo si o podobnom zaobchádzaní so zamestnancami myslíte vy? Asi len málokto z nás pozná niekoho, kto by bol ochotný toto urobiť pre svojich zamestnancov, no nie? Určite je to však veľmi dobrá motivácia, keď chce človek dosiahnuť, aby boli ľudia, ktorí pre neho pracujú, šťastní.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: