Orgazmus je lepší ako ibuprofen a má omladzujúce účinky! 9 vecí, ktoré ste o sexe nevedeli, no báli ste sa opýtať


Ak ste vo vážnom vzťahu, určite si obaja zakladáte na tom, aby ste ho neustále prehlbovali, a aby ste sa v ňom cítili byť naplnení a šťastní. Existuje množstvo spôsobov, akými sa môžete snažiť o budovanie vzájomnej blízkosti – spoločné cestovanie po svete, skúmanie národných pamiatok či spoločné záujmy a záľuby. Nuž a práve sem by sme mohli zaradiť aj činnosť, vďaka ktorej budete vášmu partnerovi tak blízko, ako je to len možné, prehĺbite vaše fyzické i mentálne spojenie a navyše z nej dokážete získať množstvo zdravotných benefitov – sex.

Ak žijete normálnym a pravidelným sexuálnym životom, ktorý Dr. Sherry Ross, gynekológ a expert na ženské zdravie, definuje tak, že máte so svojím partnerom sex raz alebo 2-krát týždenne, zvyšujete svoje šance na šťastnejší a zdravší život.

“V živote je veľmi málo vecí, ktoré by boli pre vaše srdce, telo a dušu lepšie než sex,“ hovorí Ross. ‚‚Sex je uspokojujúci, upokojujúci, zmierňuje stres a úzkosť a zvyšuje vašu sebaistotu a celkový pocit blahobytu. Rovnako sa predpokladá, že pravidelný sex dopomáha ženám i mužom k mladšiemu vzhľadu a dlhšiemu životu.“

Ak vás slová odborníka navnadili, pokračujte v čítaní a zistite, aké konkrétne benefity môžete získať vďaka sexu.

Perfektný tréning

Ak máte práve výčitky, pretože v práci bolo toho dnes až-až, poobede ste sa museli ešte postarať o domácnosť a deti a nestihli ste si ísť zacvičiť, nezúfajte. Čas, ktorý ste dnes nestrávili vo fitness centre si môžete vynahradiť i oveľa príjemnejším, no rovnako efektívnym spôsobom. “Akt sexuálnej intimity dokáže byť perfektným tréningom a pre mnohých sa počíta ako ich denný tréningový režim,“ dodáva Ross.

When @adidas and Pharrell Williams get together, stylish things happen. 👟

A post shared by Town Shoes (@townshoes) on

Posilňuje váš imunitný systém

Ak sa cítite byť trochu prechladnutá alebo sa jednoducho neviete zbaviť pocitu, že na vás niečo lezie, najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je vypotiť sa z toho spolu s vaším partnerom, ktorému zároveň poskytnete prevenciu. Výskumníci totiž zistili, že ženy, ktoré žijú aktívnym sexuálnym životom majú vo svojom tele množstvo protilátok, ktoré dokážu efektívne bojovať proti chorobe. Dr. Ross súhlasí: “Pravidelný sex posilňuje imunitný systém, poráža bežné ochorenia, akým je napríklad nádcha a znižuje počet zlých pracovných dní.“

Want to know what readers have asked me most this month? It’s been::::: Is elderberry really a miracle for keeping the flu away? You would be surprised what the answer is! Sharing a full Chemistry secrets post about this on ChemistryCachet.Com, link in profile! My secret for staying healthy this time of year? A really healthy diet with a bunch of citrus, especially lemon 🍋🍋😁 it does wonders for your health, immunity, and even skin. More of this also in today’s post! #chemist #cleanlifestyle • • • • • • • #healthtips #chronicillness #chronicpainwarrior #arthritis #rawarrior #rheumatoidarthritis #autoimmunedisease #bandofun #abmlifeiscolorful #myunicornlife #candyminimal #livethelittlethings #petitejoys #handsinframe #theeverygirl #proptoit #thatsdarling #visualcrush #peoplescreative #sobestfriendsforfrosting #simplejoys #livecolorfully #texasblogger #thehappynow #flashesofdelight #immunesystem

A post shared by Alexis 🌡 Chemistry Cachet (@alexis.roch) on

Pomáha vášmu močovému mechúru

Ak máte problémy s inkontinenciou, sex vám znova prichádza na pomoc. Stačí, keď sa počas radovánok s partnerom zároveň zameriate aj na jednoduché cviky, ktoré dokážu posilniť panvové dno, močový mechúr a zároveň pozdvihnúť váš (i partnerov) orgazmus na vyššiu, a tým pádom i intenzívnejšiu úroveň.

Orgazmus = liek proti bolesti

Cieľom takmer každého sexuánleho styku je dosiahnutie orgazmu. Prvým a asi najjednoduchším zdôvodnením tejto túžby je fakt, že je to jednoducho perfektný pocit. Avšak zo zdravotného hľadiska dokážu intenzívne a príjemné pocity, ktoré počas orgazmu nastávajú, dokonca odstrániť vašu potrebu liekov proti akejkoľvek bolesti.

Plus de 1 143 000 #headache sur Instagram à ce jour! Arrêtons le fléau!!! Si vous faites partie des gens qui vivent avec des maux de tête réguliers, nous pouvons vous aider. Le saviez-vous? Les maux de tête sont fortement associés aux problèmes de cou. En effet, environ 50 % des gens qui ont des problèmes de cou présentent aussi des maux de tête. Des raideurs au niveau des vertèbres cervicales, ainsi que des tensions musculaires peuvent amener des douleurs aux régions occipitale, frontale, temporale ainsi qu’au-dessus de la tête. Une mauvaise posture de la tête et du cou, ainsi qu’un traumatisme (whiplash ou commotion cérébrale) peuvent amener des maux de tête. En physiothérapie, nous procédons à des traitements de thérapie manuelle pour traiter sécuritairement la région cervicale, enseignons la posture adéquate et fournissons des exercices adaptés à votre condition. #mauxdetete #céphalées #physio #physiothérapie #physiotherapy #sportstherapist #physiothérapeute #accesphysio #rivesud #montreal #brossard #longueuil #Laval

A post shared by Accès Physio (@accesphysio) on

“Orgazmus je užitočný pri odstránení akejkoľvek bolesti, ktorú práve zažívate, ako sú napríklad menštruačné kŕče, bolesť hlavy či bolesti kĺbov,“ myslí si Ross. Preto si premyslite, či bude vašou najbližšou lenivou výhovorkou práve bolesť hlavy.

Pomôže vám zaspať

Kombinácia endorfínov a hormónu prolaktínu, ktorá vzniká počas sexu a vo chvíli, keď dosiahnete orgazmus, spolu vytvára dokonalú uspávanku, vďaka ktorej sa raz-dva ocitnete v krajine snov. Tieto hormóny totiž uvoľňujú vaše telo a myseľ, pomáhajú im relaxovať a vytvárajú prostredie bez akéhokoľvek napätia, čím prispievajú k lepšiemu spánku. “Orgazmus je prírodný liek na spánok,“ tvrdí Ross.

Sex počas neplodných dní vám pomôže zvýšiť šancu, že otehotniete

Ak sa s partnerom snažíte o bábätko a sledujete si svoj cyklus do detailov, určite vášmu pozornému oku neunikli ani špeciálne označené dni, počas ktorých je najvyššia pravdepodobnosť, že sa vaša snaha konečne vyplatí! Výskumy však ukazujú, že rovnako dôležité je snažiť sa aj počas neplodných dní. Podľa expertov totiž sex posilňuje ženský imunitný systém a v maternici vytvára podmienky, ktoré sú vhodné pre rast embrya. Táto situácia však nebola spozorovaná u žien, ktoré neboli sexuálne aktívne.

Porazí vašu úzkosť a zatočí so stresom

Vstali ste ľavou nohou z postele? Mali ste zlý deň v práci? Drží sa vás depresia už takmer mesiac a vy neviete, čo s ňou? Váš partner vám v tom určite rád pomôže. Pripravte pre vás romantický večer – nemusíte nikam chodiť, uvarte si spolu večeru, nalejte si pohár vínka či šampanského, pustite si obľúbenú hudbu a po chutnej večeri si neváhajte dopriať jeden druhého. Takáto kúra vám pomôže lepšie než ten najvychytenejší psychológ.

@idreamaboutfood and you

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

“Kontakt pokožky o pokožku uvoľní oxytocín, ktorý je prezývaný aj ako “maznací hormón“ a ten vám pomôže poraziť úzkosť a premení ju na pocity blízkosti,“ vysvetľuje sexuologička Vanessa Marin. “Vďaka sexu sa páry cítia zrelaxovane a prepojene.“

Je to efektívna omladzovacia kúra

Ak patríte do skupinky žien, ktorá neverí na reklamy a drahé krémiky dovezené z rôznych kútov sveta, no napriek tomu túžite vyzerať zdravo a mlado, existuje spôsob, akým to dosiahnuť. Dr. David Weeks v roku 2013 pubikoval štúdiu, v ktorej uvádza výsledky svojho výskumu, v rámci ktorého realizoval interview s viac než 3500 ľuďmi, pričom ho zaujímal najmä ich sexuálny život. Zisil, že respondenti, ktorí žijú zdravým (a pravidelným) sexuálnym životom, vyzerajú v priemere o 7 rokov mladšie než tí, ktorí nemali sex so svojím partnerom aspoň 2 až 3-krát týždenne.

Nakopne váš mozog

Ak potrebujete malé povzbudenie či nové nápady, šup do postele! Istá štúdia totiž preukázala, že sexuálne aktívni dospelí si vo verbálnej komunikácii a vizuálnych testoch počínajú lepšie než ľudia, ktorí neboli sexuálne aktívni. Pravdepodobným dôvodom je uvoľňovanie dopamínu a oxytocínu – hormónov, ktoré sú spájané s činnosťou kognitívnej funkcie.

Tak čo, badáte početné výhody, ktoré so sebou sex prináša aj na sebe? Ak nie, skúste na tom zapracovať. Váš partner vám bude určite vďačný rovnako ako vaše zdravie.

Pozri aj: Chlpaté nohy v nevhodnú chvíľu a krvavý fľak na nohaviciach. Tieto situácie poznajú všetky ženy, no žiadna sa k nim nahlas neprizná

zdroj: babskeveci.sk (Katuš), redbookmag.com

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov