Šikovné 12-ročné dievčatko sa rozhodlo pomôcť chorým deťom. Vďaka jednoduchému vynálezu sa v nemocnici menej boja

teddy

Foto: pixabay

Čo všetko je potrebné na to, aby boli deti v nemocnici v pohode? Najjednoduchšie je to nechať práve na dieťa, ktoré to bude vedieť najlepšie. Scarymommy informovalo o dievčatku, ktoré vymyslelo spôsob, aby sa tí najmenší v nemocnici stresovali oveľa menej.

Elle Casano z Connecticute diagnostikovali autoimunitné ochorenie, keď mala iba sedem rokov. V dôsledku toho musela chodiť na infúzie každých šesť až osem týždňov a v jej veku to bolo naozaj celkom desivé. „Keď som mala prvú infúziu, bola som prekvapená a celkom vystrašená. Všade bolo veľa hadičiek a zdravotných pomôcok,“ povedala. Napadlo jej, že aj iné deti majú rovnaký problém ako ona, a preto sa rozhodla, že vymyslí niečo, aby sa až tak veľmi nebáli. Vtedy sa „narodil“ Medi Teddy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ChildLifeMommy Shani Thornton (@childlifemommy),

Aby sa deti nebáli

„Rozstrihla plyšové zvieratko, použila lepiacu pištoľ a vznikol prvý Medi Teddy,“povedala Ellina mama. Neskôr sa začali rozprávať s pracovníkmi nemocnice a so sestričkami, pretože chceli, aby bol produkt čo najkvalitnejší a najlepší. V prvom rade im išlo o to, aby sa Medi Teddy dostal hlavne do čo najväčšieho množstva nemocníc. Hlavnou myšlienkou bolo, aby sa deti menej báli počas procedúr. Založili spoločnosť, tá sa teraz označuje ako nezisková.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hopeful Hearts Foundation (@hopeful_hearts_foundation),

Ella dúfa, že pomôže ďalším deťom

Pre deti je naozaj veľmi dôležité, aby sa cítili v nemocnici čo najmenej nepríjemne. Plyšový medveď však doktorom v práci nebráni, pretože zakrýva v prvom rade pohľad dieťaťa na tekutinu, ktorú do tela dostáva. „Naozaj si myslíme, že sme vymysleli úžasný produkt, ktorý môže pomôcť stovkám deťom.“ Ella povedala, že sa po infúziách často cíti veľmi zle a vymeškáva aj dosť zo školy. „Videla som veľa, veľmi veľa detí, ktoré mali rovnaké pocity, tak som sa začala zaoberať tým, že by som pre malých pacientov vytvorila niečo priateľské. Niečo, čo by im proste pomohlo. Tak som vymyslela Medi Teddy. Dúfam, že pomôže vám presne takisto, ako pomohol mne!“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa CareStaff Partners (@carestaffpartners),

Deti sú jednoducho naozaj úžasné. Veď už komu inému by napadlo, že pobyt v nemocnici nemusí byť vôbec stresujúci a nemusia sa ničoho báť? Vďaka obyčajnému plyšovému mackovi sa teraz môže každé dieťa cítiť lepšie, napriek tomu, že kvôli chorobe je ich život ťažší.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: