Silná fotografia mamičky okamžite obletela celý svet. Toto je dôvod, prečo je naozaj dôležité ju vidieť

Lucia Mužlová Ešte viac

Ženy sú silné, krásne a dokážu zdolať azda každú prekážku. Najkrajším okamihom pre každú ženu je to, keď dá život svojmu dieťaťu. 9 mesiacov spolu žijú v jednom tele a potom to príde. Pôrod, na ktorý sa až tak netešíme, no okamih, keď prvýkrát uvidíme svoje bábätko a privinieme si ho, na ktorý sa určite tešíme.

Šestonedelie je veľmi dôležité obdobie a mnohí si ešte stále myslia, že je to obdobie akéhosi oddychu. Mamičky, ktoré sú doma s malými novorodeniatkami vám však povedia, aká veľká je to drina. Bábätko aj mamička si na seba zvykajú, sú to samé plienky, kontrola mlieka, dojčenie a spánok, ak sa podarí. Každá mamička chce, aby bolo v prvom rade spokojné jej bábätko, až potom ona. Je to bezpodmienečná láska, ktorá trvá naveky. Silné puto, ktoré sa vytvorí už v prvom mesiaci tehotenstva. Jedinečné puto, ktoré len tak niečo nepretne.

Počas šestonedelia by sa mamička mala zotaviť z pôrodu. Ak rodila prirodzenou cestou, je to o niečo ľahšie. Jazva a rany po cisárskom reze sa hoja dlhšie a ťažšie, no nie je nič, čo by sme nezvládli. Mamička aj bábätko by počas tohto obdobia mali byť v pokoji. Hovorievali to už aj naše staré mamy. Podobne si to myslí aj mamička, ktorá sa rozhodla zdieľať túto fotografiu, ktorá vám na prvý pohľad možno nič nepovie. Dôležité sú ale slová, ktoré ju sprevádzajú.

facebook.com/laboroflove

„22 centimetrov. To je polomer papierového taniera. Taktiež je to priemerná dĺžka placenty. Keď sa narodí bábätko, mamičkám je doporučené oddychovať minimálne 4 až 6 týždňov. Sú na to veľmi dobré dôvody! Jedným z nich je aj to, že po náročnom zákroku, akým je pôrod ostáva na vnútornej strane maternice, kde bola spojená placenta veľká rana. Táto rana sa lieči minimálne 4 až 6 týždňov. Počas tohto obdobia sú ženy veľmi náchylné na infekcie a môžu rovnako z rany krvácať. Aj keď sa cítia v poriadku a nemajú žiadne problémy, mali by sa o seba prvé týždne po pôrode starať. Týmto mamičkám odkazujem, odpočívajte! Ich manželom, priateľom, partnerom zase: nechajte ich odpočívať. Pomáhajte im, ako sa len dá. Počúvajte svoje telo a starajte sa o seba. Poraďte sa so svojim lekárom alebo pôrodnou asistentkou, ak máte nejako otázky.“

Pozri aj:  Mamička kúpila dcéram cestoviny podľa ich želania. Keď ich uvarila a uvidela, čo vlastne jedia, ostala v obrovskom šoku

Lucia M.

0
Komentovať (0)