Šimon takmer zomrel na ceste do Chorvátska. Polícia zdieľala jeho silný odkaz pre všetkých šoférov

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Nehody na cestách sú bežnejšie, než by sme chceli. Nie nadarmo sa hovorí, že lietadlová doprava je tá najbezpečnejšia, dokonca bezpečnejšia ako preprava autom. Niekedy stačí len pár sekúnd nepozornosti a človek sa môže dostať do životu nebezpečnej situácie. Mladý Šimon takmer umrel na ceste do Chorvátska.

Polícia SR zdieľala na svojom Facebooku status, ktorý im poslal mladý vodič Šimon. Z jeho slov mrazí, no zároveň by mali slúžiť ako silný odkaz pre všetkých vodičov, ktorí sú na cestách každý deň.

Status s dôležitým odkazom

„Zdravím Vás, chcel by som dať zdieľať u Vás príspevok s nehodou, ktorá sa stala poslednú nedeľu v Chorvátsku. Som po operácii a s veľkou vďakou Bohu aj stabilizovaný. Volám sa Šimon, mám 27 rokov, mám prejazdených veľmi veľa kilometrov v priebehu 12 rokov čisto len na motorke, kde som začínal jazdiť oficiálne na cestách od 15-tich rokov a zažil som už veľmi veľa rôznych situácii na cestách a aj smrť, samozrejme aj rôzne frajeriny ktoré mohli skončiť kadejako.

Ale aby sadol niekto za volant auta ožratý a nadrogovaný s 1,5 promile a ani nezabrzdí pred kolónou v ktorej sme sa náhle ocitli a rovno to napáli do nás s kamarátom, kde sme stáli poslední – by som vedel za to dolámať všetky kosti danej osobe! Prečo toho alkoholu je za volantom stále viac a viac? Väčšie kontroly a horšie tresty a stále je toho veľa?! Ako je to možné??? Možno že by som toto ani nepísal, ležím v nemocnici po operácii a väčšiemu množstvu stratenej krvi v Zadare v Chorvátsku a keby nás trafí inak, možno sme tu už nemuseli byť, ale vďaka Bohu sme tu!

Nesadajte ožratí za volant!!! Všetko je v danom momente frajerina, ale stačí moment a následky vedia byť fatálne. Ešte by som chcel veľmi poďakovať zastúpeniu slovenskej polici v Chorvátsku, veľmi boli ochotní a pomohli poriešiť rôzne žiadosti, ktoré trebalo doriešiť.“

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: