Škola odstránila prednú stenu z dievčenských toaliet. Rodičia teraz na protest odmietajú posielať svoje deti do školy

Lucia Mužlová Ešte viac

Práve školské záchody sa stávajú častým terčom šikany. Učitelia tam zavítajú len zriedkakedy, a tak sa „triedna elita“ neraz môže vyblázniť na slabších spolužiakoch práve tam. Podobného názoru bol pravdepodobne aj riaditeľ St. Mary’s College v britskom meste Wallasey, ktorý sa rozhodol z dôvodu bezpečnosti svojich študentiek k naozaj netradičnému kroku.

Riaditeľ dal odstrániť celú prednú stenu dievčenských toaliet, ktoré sa pri vykonávaní potreby dívajú do chodby a protiľahlej učebne. Miesto pocitu bezpečia a pokoja tak zažívajú presný opak. Rodičia detí sa však rozhodli, že zoberú situáciu do svojich rúk. Deti na protest proti bizarnému nariadeniu nechávajú doma.

Naozaj je toto to najlepšie možné riešenie?

Škola to myslela dobre. Svojím nezvyčajným rozhodnutím chcela zápasiť so šikanou či fajčením na záchodoch, ktoré je žiaľbohu bežné aj na našich základných školách. Ale pre dievčatá v puberte, kedy by malo byť súkromie tou najväčšou prioritou, je to predsa len nešťastné riešenie. Miesto predpokladaného pokoja sa stanú terčom posmeškov.

Preto sa mnohí rodičia dievčat rozhodli, že na protest proti úprave toaliet budú bojovať jedinou možnou zbraňou. Bojkotovaním. Svoje dcéry nechávajú doma, pričom sa pridávajú aj rodičia chlapcov, ktorí sa dopočuli, že k podobnej úprave má čoskoro dôjsť aj na chlapčenských záchodoch. Katolícku školu navštevujú deti od 11 do 19 rokov, pričom ani tie nie sú nadšené z tohto nápadu. Riaditeľ sa zatiaľ k celej veci nechce vyjadrovať, avšak čoskoro bude predsa len musieť k danej veci zaujať rozhodné stanovisko.

pixabay.com

Jeden z rodičov tvrdí, že jeho dcéra bola minulý rok šikanovaná, pričom sa šikana neodohrala na záchodoch. Jej spolužiak ju šikanoval na dvore, v jedálni či v triede. Kto chce šikanovať, vždy si nájde spôsob. Odstránenie stien, ktorá má študentom zabezpečiť súkromie, je určite tá najhoršia možná prevencia.

Pozri aj: Začala som robiť týchto 5 vecí a moja peňaženka bola po mesiaci bohatšia o desiatky eur. Túto chybu robí takmer každý!

independent.co.uk

0
Komentovať (0)