Skutočný Hačikó: Tento psík celé mesiace odmieta odísť z nemocnice, kde umrel jeho pán a stále tam na neho verne čaká

Lucia Mužlová Ešte viac

Veta „pes je najlepší priateľ človeka“ je omieľaná tak často, že postupom času stratila svoje čaro. Avšak unikátne priateľstvo a puto, ktoré vzniká medzi človekom a psom, nezmizne nikdy. O tom svedčí aj tento prípad, kedy 59-ročný muž umrel v brazílskej nemocnici Santa Casa de Novo Horizonte.

Majiteľ tohto psíka bol pobodaný počas pouličnej bitky a v nemocnici zraneniam podľahol. Keď ho prevážala sanitka, pes ju prenasledoval až do nemocnice, kde naňho čaká už štyri mesiace. Nemocničný personál pravidelne psa kŕmil a dával mu vodu. Nakoniec sa mu podarilo nájsť domov tri kilometre od nemocnice.

Personál nemocnice bol však veľmi prekvapený, keď sa po chvíli podarilo psovi ujsť a zjavil sa znovu pred vchodom do nemocnice. Jeho magický príbeh a nevídaná lojalita pripomína prekrásny príbeh o psovi menom Hačikó. Avšak, aby bol pes verný, nemusí byť šľachteným plemenom z Japonska. Celkom postačí, ak je to aj obyčajný „blcháč“ z ulice, ktorého majiteľ rovnako nemusí byť profesor, ale len obyčajný bezdomovec, ktorý bol v nesprávny čas na nesprávnom mieste.


Pozri aj: Toto je dôvod stroskotania vzťahu podľa znamenia zverokruhu. Lev musí mať vždy pravdu a pannám chýba vo vzťahu …

independent.co.uk

0
Komentovať (0)