Skvelá rada od slávnej Coco Chanel pre ženy vo veku 40+: Vďaka tomuto manuálu budete elegantná a očaríte každého


„Ženy sa musia naučiť prebudiť v mužoch zvedavosť na to, čo už poznajú.“, povedala raz módna ikona Coco Chanel. A mala svätú pravdu, vďaka čomu najväčší úspech zožala u žien vo veku 40+. Nie nadarmo sa hovorí, že získať muža v mladosti nie je ničím, no udržať si ho neskôr, je prejavom všetkej ženskej rafinovanosti.

takprosto.cc

Mladým ženám sú v oblasti módy odpustené rôzne prešľapy, no nad výstrelkami žien v stredom veku už každý krúti hlavou. Pravdou je, že pravá dáma by mala vyzerať dokonale v každom veku a prešľapom by sa už mala vedieť vyhýbať akosi automaticky. Nie je to však také jednoduché, ako jednoducho sa o tom hovorí.

takprosto.cc

Coco Chanel za svojho života vytvorila štýl, ktorý nepristane viac žiadnemu ročníku, ako je 40 a viac. Jej móda dokonale vzdoruje plynutiu času, preto by si niekoľko základných pravidiel mala osvojiť každá dáma. Reprezentatívne oblečenie pritom nie je len o drahých veciach, ale skôr o strihoch, materiáloch a umení kombinovať.

Silueta nadovšetko

Podľa Coco Chanel bolo najdôležitejšie zo všetkého zdôrazniť krásu každej ženy. To zahŕňalo aj rôznorodosť postáv, vkusu či štýlu. Nájsť ten správny môže každá. Treba len vedieť, ako na to. Práve preto praktizovala Coco filozofiu „krásy v jednoduchosti“. Tá mala pritiahnuť obdivné pohľady okolia. Prvoradé pri každej žene bolo vybrať správnu farbu k celkovému vzhľadu a strih, ktorý by dostal do popredia osobnosť.

takprosto.cc

Farebná paleta tvorby temperamentnej Coco bola biedna, nie však v negatívnom zmysle slova. Práve naopak. Módna ikona vo svojej tvorbe presadzovala jednoduchosť farieb aj strihov. Na čele farebnej škály bola biela a čierna farba, ktoré sa mohli nosiť samostatne alebo spoločne. Neváhala používať ani sivú, béžovú či viacero odtieňov modrej, prevažne tmavej. Základným pravidlom bolo – žiadne krikľavé a honosné farby.

takprosto.cc

Výrazne vzorované látky nepoužívala, uprednostňovala minimalizmus v podobe pásikov, kociek či šachovnice, orámovanie alebo jemné lemy. Vzory boli pre ňu tvorcami disharmónie a na ženách podľa nej vyzerali lacno.

takprosto.cc

Čo sa týka strihov, uprednostňovala priame línie, prípadne rozšírenie od bokov. Nohavice a sukne nič nezdôrazňovali, ale ani nezakrývali. Tajomstvo ukrytého dráždilo mužov a ženy skrášľovalo, pretože im opticky predlžovalo siluetu. Coco robila šaty priliehavé, no nie tesné. Ideálna dĺžka sukne správnej dámy je podľa vzoru módnej ikony dodnes po kolená.

takprosto.cc

Netreba zabudnúť ani na tvídové kabelky, ktoré aj po rokoch ostávajú vrcholom jej módnej tvorby a nosia sa ešte dnes. Ak chcete byť ako Coco, neváhajte si k jednoduchej voľnej blúzke zavesiť aj perličky. Nemusia byť pravé. Bola to predsa Coco Chanel, kto prišiel do sveta módy s bižutériou!

takprosto.cc

Nečačkajte sa príliš veľkým množstvom šperkov, doplnkov či mejkapu. Vždy dbajte na jednoduchý vzhľad, upravenosť a zvýraznite len jednu vec. Ideálna je kombinácia jednoduchého oblečenia a ženského a výrazného rúžu.

takprosto.cc

Na nohy si nezabudnite obuť lodičky so špicou, alebo jemným zaoblením. A, samozrejme, nezabudnite na parfém!

takprosto.cc

Pozri aj: 20+ krásnych inšpirácií na trendy leta 2017. Heslo znie „Farby, farby a ešte raz farby“ a mali by ste sa ním začať riadiť

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc


Komentáre

komentárov