Sledujte už dnes naživo. Prezidentka Zuzana Čaputová sa večer prihovorí celému Slovensku

TASR Ešte viac

FOTO TASR - Martin Baumann

RTVS vo štvrtok večer prinesie mimoriadne vystúpenie prezidentky SR Zuzany Čaputovej. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Ako priblížila, o možnosť vystúpenia požiadala Kancelária prezidentky SR v súvislosti s aktuálnou krízovou situáciou na Slovensku. „RTVS si v súlade s ustanovením zákona o Rozhlase a televízii Slovenska splní svoju povinnosť a poskytne požadovaný vysielací čas na odvysielanie oznámenia určeného verejnosti,“ doplnila. Príhovor hlavy štátu odvysiela o 19.50 h na Jednotke.

Zuzana Čaputová sa vyjadrila k včerajšej situácii

Prezidentka SR Zuzana Čaputová verí, že stredajšia situácia neovplyvní negatívne súdržnosť ľudí. O aktuálny stav v súvislosti s opatreniami, ktoré vláda prijala pre šírenie nového koronavírusu na obdobie veľkonočných sviatkov, sa zaujímala u premiéra Igora Matoviča i ministra vnútra Romana Mikulca. Ubezpečili ju, že kontroly by sa už mali ďalej uskutočňovať náhodne. TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova) on

„Obidvaja ma uistili, že kontroly by už ďalej mali prebiehať náhodne, v súlade s účelom opatrenia, ktorým je zabrániť zbytočnému cestovaniu a nie monitorovať všetky, aj evidentne pracovné jazdy,“ uviedla prezidentka. Aj v ďalšom boji s novým koronavírusom je podľa nej potrebná súdržnosť. Verí preto, že aktuálna situácia nebude mať na ňu negatívny vplyv.

Rómom sa prihovorila v ich jazyku

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyjadrila pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov vďaku Rómom a Rómkam, ktorí robia veľa dobrého pre Slovensko. Uviedla to na sociálnej sieti. Prihovorila sa im dokonca v rómčine.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova) on

„Kríza spojená s pandémiou sa dotýka každého z nás. Ale na niektorých dopadá predsa len viac, či už pre vyšší vek, finančnú situáciu alebo preto, že nemá dôstojné bývanie. Viem, že aj medzi vami sú takí a že mnohí sa stretávate navyše aj s predsudkami pre svoju etnickú príslušnosť. Chcem vás ubezpečiť, že som prezidentkou všetkých,“ povedala Čaputová s tým, že nerovnosti vníma a chce byť naďalej hlasom tých, ktorých nie je počuť.

Čaputová pôvodne plánovala Rómov prijať, chcela im poďakovať a pokračovať v úprimnom dialógu, ktorý je podľa jej slov potrebný pre vzájomné porozumenie a spoluprácu. „Aj keď sa dnes nemôžeme stretnúť osobne, srdcom zostávame spolu,“ dodala.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: