Slová prezidentky, ktoré vás chytia za srdce: Rozlúčila som sa so Svätým Otcom, v duchu som kývala aj svojmu

Kristína Hagarová Ešte viac

FOTO TASR - Martin Baumann

Dnešný deň bol posledným dňom, ktorý pápež František strávil na Slovensku. A kým mnohí ľudia sledovali na televíznych obrazovkách, ako jeho lietadlo odchádza, prezidentka Zuzana Čaputová prežívala veľký žiaľ.

Dnes po boji s ťažkou chorobou odišiel z tohto sveta jej otec, Štefan Strapák. Hoci kancelária prezidentky požiadala, aby médiá aj ostatní zachovali súkromie rodiny a nechali ju v pokoji žialiť, prezidentka sa predsa len na sociálnych sieťach vyjadrila. Jej slová sa dotkli mnohých ľudí.

Srdcervúce slová

“Dnes som sa rozlúčila na letisku so Svätým Otcom. V duchu som ale so slzami kývala aj tomu svojmu. V pondelok ešte vnímal, keď som mu povedala, že mu pápež požehnal. Odišiel v pokoji, doma, v starostlivosti rodiny. Ďakujem za všetko, Oci. V mene celej rodiny ďakujem za všetku prejavenú sústrasť.”

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Sústrasť prezidentke vyjadrilo množstvo politikov, ale aj známych osobností. Veľmi veľa ľudí tiež poznamenali, že pre hlavu štátu muselo byť veľmi ťažké ukázať sa na verejnosti, keď prežíva takýto smútok. Mnohí jej aj v komentároch napísali krásne slová a síce, že jej otec sa na ňu pozerá a je na ňu určite hrdý.

4
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: