Slovákov šokoval status, ktorý mapoval prístup lekára: Povedal, že koronavírus nič nie je, a to nie je všetko

Foto: unsplash

Koronavírus so sebou prináša mnohé príbehy, nad ktorými ľudia často krútia hlavou. Taký je aj príspevok, ktorý bol zdieľaný na sociálnych sieťach.

Stránka Nekŕmte nás odpadom zdieľala status, ktorý sa dotkol stoviek Slovákov. Mnohí sú prekvapení z prístupu doktora, no názor si musí urobiť každý sám.

Foto: unsplash

“Takže prípad z vlastnej rodiny. Sestra Lenka žije v Piešťanoch v rodinnom dome, vydala sa tam. V domácnosti žijú ona, jej muž, jeho sestra s priateľom a chorá 76-ročná babka. A tá v noci spadla z postele, pričom si na dvoch miestach zlomila nohu. Vzali ju do nemocnice, kde jej pri príjme spravili antigénový test, negatívny. Zoperovali ju, na druhý deň zvýšené teploty, tak jej urobili PCR test, pozitívna.

Takto sa zachoval lekár

V ten deň, čiže na druhý deň po operácii, im zavolal lekár, že nech prídu po ňu, že nemajú dostatok lôžok a oznámil im, že je pozitívna na covid. Keď sa s úžasom spýtali, že ako ju môžu pozitívnu, deň po operácii, pustiť domov medzi negatívnych ľudí, odpovedal, že aj on si už covidom prešiel, že nie je to nič strašné!!!!

Foto: unsplash

Najhoršie to znáša astmatička

Po týždni, čo teda museli byť všetci v karanténe s chorou babkou doma, išli na PCR testy, všetci štyria pozitívni! Každý s iným priebehom, najhoršie to znáša Lenka, ktorá je astmatička. Tak mi povedzte, ako je toto možné? O čom to celé je? Toto už nie je zo strany lekárov šírenie nebezpečnej choroby? To ako lekár môže vedieť, aký to bude mať u koho priebeh a povedať, veď to nič aj ja som to mal a prežil som??”

Mnohí ľudia komentovali príspevok s tým, že babka už musela ísť do nemocnice nakazená. Ďalší však tvrdia, že pokiaľ nebola zdravotne na tom tak, že si vyžadovala hospitalizáciu, nie je prekvapivé, že ju poslali domov. Na druhej strane sa zase ozvali aj takí, čo mali podobnú skúsenosť so svojimi príbuznými. Nemocnice to v týchto dňoch nemajú jednoduché, preto sa nedá súdiť správanie nemocnice, no po ľudskej stránke je to skutočne komplikované.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: