Slovenka na sociálnej sieti prosí o radu: Moja budúca svokra chce presadiť, aby som sa vydávala v ich kostole

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: pexels

Ľudia často hľadajú radu na sociálnych sieťach, hoci len málokedy sa dočkajú niečoho, čo im skutočne pomôže. Problémy so svokrovcami nie sú ničím novým, čo by sa tu objavilo len teraz.

Príspevok na stránke Priznania žien má viac ako tristo reakcií. Zúfalá nevesta prosí teraz všetkých ľudí o radu. “Ahojte ľudkovia, budúci rok ma čaká svadba. Bohužiaľ, moja budúca svokra so svokrom sú proti sobášu v našom kostole a chcú si to presadiť, aby som sa vydávala v ich kostole, že ak tak nespravím, tak sa sobáša vlastného syna nezúčastnia. Proste ma tým začali vydierať stále keď prídem k nim a dookola mi to opakujú, že sa sobáša nezúčastnia ak nebude po ich.”

Foto: unsplash

 

Keby neprišli, bolo by jej to ľúto

“Dosť ma mrzí, že sa k tomu takto stavajú, keďže je to ich jediný syn a bolo by aj mne ľúto ak by sa sobáša ich jediného syna nezúčastnili. Ja sa v ich kostole vydávať nechcem, pretože sa tam necítim dobre, nemám ani vzťah k ich farárovi (popravde veľmi ho nemusím, pretože ako farár sa nevie pekne správať voči veriacim v jeho farnosti). Svokrovcom sa podvoliť nedám, pretože ak to spravím raz, viem, že ma už takto budú vydierať kade čím do konca života.”

Foto: pixabay

Nechce so sebou nechať zametať

“Jednoducho nie som typ človeka ktorý so sebou nechá zametať. Nastávajúci sa k téme vyjadril, že sa ešte uvidí čo a ako, no som sklamaná z toho, že sa napriek tomu nepostavil na moju stranu a nedokázal sa postaviť vlastnej mame, keďže o pár mesiacov sa stanem jeho ženou. Je tu niekto taký, kto zažil podobnú situáciu, prípadne ako ste ju vyriešili??”

Foto: pixabay

Rôzne názory

Keďže si budúca nevesta pýtala rady, mnohé ženy sa rozhodli, že jej ich poskytnú. Väčšina z nich sa rozhodla, že ženu podporí v rozhodnutí, aby trvala na tom, že svadba bude v kostole v mieste bydliska nevesty. “Sobáš býva v bydlisku nevesty. Basta. Keď svokra nepríde, tak nech je doma. Keď s tým nebude súhlasiť ženích netreba svadbu vôbec.” “Je to tvoja svadba, tvoj výber. Takže vôbec by som sa nedala byť tebou ovplyvniť. Svadba má byť tam, odkiaľ je nevesta.” “Neverím, že by rodičia neprišli na svadbu ich jediného dieťaťa! Urob si po svojom. A ak môžem do budúcnosti poradiť – odsťahujte sa čo najďalej od svokrovcov… Myslím, že ešte veľa vašich manželských hádok bude kvôli Tvojej svokre…”

Foto: maxpixel

Mnohé ženy sa odvolávali aj na to, že práve v cirkevnom práve sa uvádza, že sobáš má byť vo farnosti nevesty. Našlo sa však aj množstvo takých ľudí, ktorí tvrdili, že toto vôbec nie je dôležité a že musia nájsť nejaký kompromis. Ďalší dávali budúcej neveste rady, aby myslela na to, že pokiaľ robí svokra problémy už teraz, má sa na to poriadne pripraviť.

Aký máte názor vy?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: