Slovenka napísala ostrý status: “Nechápem domácnosti, kde žena upratuje, varí a ešte všetko platí na polovice”

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: pxhere

Ženy sa často sťažujú, že muži prestávajú byť mužmi. Napriek tomu, že nás všetci považujú za nežnejšie pohlavie, stávajú sa omnoho samostatnejšie a nezávislejšie, a to z finančného aj psychologického hľadiska.

Pre ženy je veľmi dôležité, aby sa páčili. Starajú sa o seba a chcú, aby boli krásne. Pre niekoho sú však podstatné aj tie klasické veci a ide im v prvom rade o to, aby vedeli variť, starať sa o domácnosť a o deti. Toto sú však väčšinou len stereotypy, ktoré sa neustále opakujú. Žena však v súčasnej dobe chodí do práce a okrem toho sa stará o to, aby mali všetci členovia domácnosti čo jesť, aby bolo všetko čisté a aby boli deti naučené. Česť výnimkám, v niektorých rodinách sa aj starostlivosť o domácnosť delí rovnomerne a chlap teda nie je len od toho, aby prišiel domov a vyložil si nohy.

Foto: unsplash

Ženy robia všetko a ešte aj platia

Status Slovenky na stránky Priznaní žien získal už viac ako tisíc reakcií a po prečítaní zistíte, prečo to tak je. Hoci množstvo žien a mužov s ňou nesúhlasí, určite jej príspevok stojí za zamyslenie. “Priznávam sa, že už v živote nezaplatím za muža kdekoľvek. Dnešný feminizmus slúži len mužom. Platiť napoly, nájom, stravu, dovolenku atď. u mňa neprichádza do úvahy a prečo? Z biologického hľadiska si muži hľadajú “privátny budúci inkubátor” rozumej aj krásnu a inteligentnú ženu. Ženy si zase hľadajú “najmocnejšieho samca” samozrejme dávne doby sú preč a chlap by mal doniesť peniaze a postarať sa o rodinu. Nechápem domácnosti, kde žena upratuje, varí, stará sa o domácnosť, no o všetko a ešte platí všetko napoly, či viac.”

Nálepkujú nás a prezývajú zlatokopkami

“My ženy sme to dobojovali až do štádia, kde sme využívané, nálepkujú nás muži, ale aj ženy, nazývajú nás zlatokopkami, či horšie, len aby sme boli ticho a zostali pri sporáku nechceli nič viac, nechceli to, čo nám je prirodzené. Niektoré ženy chcú milionárov a niektoré ženy chcú byť milionárky a obidve veci sú v poriadku. Samozrejme, že sa tu ozve nejaký priemerný Jožko, Ignacko, Peťko, či nejaká Zuzka, a to je v poriadku, lebo si uvedomujem, že existujú tzv. vzorce, to čo sme videli u rodičov. Mamu unavenú, utrápenú, kt. robila úplne všetko a otca, kt. len prišiel z práce a ešte všetko ohundral.”

Foto: unsplash

Čo neminie na vás, minie na inú

“Pre mňa je aj znakom lásky štedrosť, ukazuje to, ako si ma muž váži a ako sa o mňa postará. Zaplatí v reštaurácii, či dovolenku? To pre mňa znamená, že si čas so mnou užíva. Samozrejme, aby ste mali takého muža, musíte byť aj takáto žena, tým myslím pracovať na sebe, vzdelávať sa, veľa čítať, dobre sa obliekať a skrášľovať sa, kto by chcel vedieť viac, prosím, pozrite si videa na Youtube “school of affluence” tá žena ma neuveriteľnú pravdu. Na záver chcem povedať, že nás muži potrebujú viac ako my ich a čo neminú na vás, minú na inú ženu, ktorá bude chytrejšia… napísané s láskou pre všetky ženy, ktoré to dočítali až sem.”

Foto: Unsplash

Stovky komentárov

Pod týmto príspevkom sa objavili aj stovky komentárov, množstvo z nich sa týkalo hlavne toho, že daná žena asi stretla zlých mužov. Vo všeobecnosti však so ženou väčšina súhlasila, hoci sa s ňou nestotožňovali v otázke financií. “Akože na jednej strane je to pravda, ale aby som zo svojej výplaty neprispela ani na nájom, ani stravu, ani dovolenku, ani na nič mi tiež pripadá divné. Veď sme pár, tak sme v tom dvaja. Keby mali muži platiť absolútne všetko, tak musia mať buď vysoké posty (a to naozaj nemôže každý, lebo toľko pracovných miest ani nie je), alebo musí chodiť z jednej práce do druhej, a to si ho moc neužiješ ani ty, ani deti…” napísala jedna komentujúca.

Čo si o tom myslíte vy?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: