Slovenka zverejnila silný status, ktorý sa dotkol tisícky ľudí: Priateľa nechceli hospitalizovať, nakoniec mu zistili zápal pľúc

Foto: unsplash

Žijeme v dobe, kedy je koronavírus povýšený nad všetky zdravotné problémy. Stále sa však môže stať, že niekto nezareaguje tak, ako by sme čakali.

Sme ľudia a vždy budeme robiť chyby. Niekedy však veci dopadnú inak, ako čakáme. Príspevok Slovenky získal na stránke Nekŕmte nás odpadom cez tisíc reakcií. Dajte nám vedieť, čo si myslíte vy.

Foto: unsplash

“V prvom rade by som vás chcela pozdraviť. Neviem, či je to touto situáciou, čo vládne na Slovensku, ale viem, že sa nedá spoľahnúť na záchrannú službu. Môj priateľ bol pozitívny, volali sme sanitku, lebo len ležal a nevládal prejsť ani krok. Povedali, že máme ho priniesť na urgentný príjem. Tak sme tak urobili a samozrejme za dve hodiny sme prišli pre neho. Každý deň mal horúčky od 39 do 40. Snažili sme sa to zraziť vlažným kúpeľom a zábalmi, no bohužiaľ to nepomáhalo.

Nakoniec mal obojstranný zápal pľúc

Zavolali sme zas záchranku. Keď prišli, tak mal teplotu 40.1. Myslíte, že ho zobrali? Samozrejme, že nie. Nechali ho doma sa trápiť a doktorkine slová boli, že “Nezoberieme ho aj tak by ste si prišli za chvíľu pre neho”.. dali mu len infúziu a išli preč. Za 4 dni sme mu znovu volali záchranku, lebo sa mu zas stav zhoršil. Neuveríte, ale oni ho konečne zobrali! Zistili, že ma obojstranný brutálny zápal pľúc.

Foto: unsplash

Momentálne je priateľ na are a bojuje… kebyže ho hneď zoberú, tak to mohlo dopadnúť lepšie. Chcem týmto len povedať, že ak budete mať podobnú situáciu, tak ani nevolajte záchranku, ale hneď naložte človeka do auta a choďte do tej nemocnice! Netreba sa v dnešnej dobre spoliehať na záchranku…”

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: