Slovenská čašníčka zverejnila silný status: Dnes som si vypočula nech zdochnem, lebo som chcela vidieť covid pass

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Pandémia rozdelila ľudí na niekoľko táborov. Mnohé rodiny sa rozhádali kvôli očkovaniu alebo kvôli celkovému postaveniu voči koronavírusu.

Príspevok na Nekŕmte nás odpadom sa stal virálny. Posťažovať sa potrebovala čašníčka, ktorá sa dočkala nadávok len kvôli tomu, že si robila svoju prácu. Ako by ste zareagovali na jej mieste vy? Príspevok má už viac ako tisíc reakcií a stovky komentárov. Názory sú rôzne.

“Haló ľudia, je tu pandémia. Nemocnice sa plnia, dnes sme prekonali hranicu 1000 potvrdených prípadov za deň. Naša kaviareň v bordovom okrese je v režime OTP a ja už nevládzem. Dnes som si vypočula, že som pi…, že som krava, že nech zdochnem aj s celou rodinou… a to len preto, že som chcela vidieť COVID PASS. Vám fakt šibe? Ja som pravidlá nestanovila, ani som pandémiu nespôsobila, prečo si svoje osobné frustrácie vylievate na nevinnej čašníčke? Neveríte očkovaniu? Neveríte vedcom?

Je to vaša voľba, no potom sa nesťažujte

Ok, vaša voľba. Ako každé rozhodnutie v živote, aj toto má následok. Otestujte sa a príďte na kávu. Obťažuje vás to? Vy ste sa rozhodli a ja za to nemôžem. Chodíte na čudesné stránky, dezinterpretujete fakty, ako sa vám hodí, každý z vás je virológ a znalec pandémie. Rešpektujem. Je to vaše rozhodnutie. Sú krajiny, kde sa ľudia nevedia dostať k vakcínam, vám stačí odbehnúť do nemocnice, ale aj to je vám zaťažko. Viete len nadávať, na Facebooku, na Instagrame, v kaviarni a pritom stačí tak málo hrdinstva – zaočkovať sa. Na to však nemáte odvahu. Žijeme čudnú dobu, keď je pre niekoho ľahšie vynadať čašníške, sestričke, či učiteľke a to len preto, že sa riadia pravidlami, ako nájsť odvahu a nechať si pichnúť poondiatu injekciu.”

Mnohí ľudia na čašníčku kvôli jej názorom útočili aj v komentároch. Niektorí jej písali, že porušuje zákon a nemá sa prečo ľudí pýtať na to, či sú zaočkovaní. Našli sa však aj takí, ktorí sa jej zastali a povedali, že len dodržiavala pravidlá, ktoré si sama nevymyslela.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: