Slovenská lekárka zverejnila ostrý status, ktorý sa stal virálny: Ste unavení z nosenia rúšok? Ja som unavená z vás

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Pixinio

Mnohí ľudia v posledných mesiacoch naozaj trpia. Niekto znáša obmedzenia statočne, druhí ľudia sa zase neustále sťažujú a čakajú, že sa niečo akoby zázrakom zmení. 
Ľudia sa v poslednej dobe najviac sťažujú na rúška. Chcú, aby sa ich nosenie zrušilo a vedia sa poriadne hádať, keď im niekto povie, že si ho musia nasadiť. Slovenská doktorka Danka zverejnila skutočne silný status, ktorý zasiahol mnohých ľudí. Veď posúďte sami.

Unavená z ľudí

“Mám jeden odkaz pre všetkých, ktorí už sú unavení z nosenia rúšok a z covidu: JA SOM UNAVENÁ Z VÁS !!!!!!!!! Skúste sa na všetko, čo tak dramaticky komentujete, zamyslieť aj z pohľadu iných ľudí, ktorí sú do celej situácie zakomponovaní omnoho viac ako len divák a poslucháč zvonku. Budem teraz veľmi osobná. Svoje deti mám už tretí týždeň mimo domova, nakoľko aktuálny čas, ktorý trávim v robote, je nezlučiteľný s normálnym rodinným životom.
Foto: TASR – Roman Hanc

Deti, ktoré čakajú na rodičov

Hriať pri srdci ma môže akurát pocit, že sú v naozaj dobrých rukách, za čo som veľmi vďačná, lebo viem, že nie každý má takúto možnosť. No na druhej strane, keď viete, že Vaše dieťa strihá kalendár a túžobne očakáva maminku, no ona musí svoj príchod znovu predĺžiť, lebo situácia je znovu horšia…trhá Vám to srdce… Moje kolegyne by tiež vedeli rozprávať covidové príbehy z ich životov… keď Vám syn povie, že spraví do školy powerpoinotovú prezentáciu o Covide s názvom: “ako som prišiel o mamu”…. verte mi, toto sú momenty, z ktorých sme právom unavení…

Únava a hnev

Nie z práce samotnej ani z toho, že neustále na Vás tlačia na zvyšovanie kapacity testovaných, ani z toho, že vlastne ani neviete kedy sa zajtra vrátite domov, lebo to beriete ako poslanie, ako pomoc ľuďom, ktorí to potrebujú, ako aspoň jednu malú kvapku v mori, ktorá môže pomôcť v konečnom dôsledku nám všetkým…. Unavení sme z toho, že ľudia, ktorí nemajú ani len predstavu, čo za všetkým týmto je, kritizujú, šíria hoaxy, všetko zľahčujú… unavení z ľudí, ktorí si v lete užívali more, kým my sme trávili slnečné dni v prehriatom labáku…
FOTO TASR – Milan Kapusta

Každý robí chyby

Ale toto všetko zľahčovanie je len do momentu, kedy sa to netýka priamo ich, alebo niekoho z ich blízkych… chrípočka, výmysel a podobné prívlastky, kým nepríde správa alebo telefonát, že ste boli v kontakte… následne nastane panika… ale prečo, veď je to len chrípočka ???!!! Prišla Vám SMS a ani ste neboli testovaní ??? Áno, toto sa skutočne môže stať… a to z úplne banálneho dôvodu, pretože aj my sme len ľudia… koľkokrát spravíte preklep pri bežnej komunikácii s kamošom?
Ilustračná foto: TASR – Roman Hanc
Verte, že keby ste mali zapisovať tisícky žiadaniek, telefónnych čísiel, mailov a rodných čísiel, tipujem, že už pri 50-tej by Vám to išlo na nervy… a nejaký ten preklep, by sa pri tom stal… Skúste sa zamyslieť aj nad tým, že aj my lekári a všetci zdravotníci, môžeme mať akékoľvek ochorenia, či už autoimunitné, vrodené, alebo získané… ten biely plášť nie je zázračný a nezabezpečuje nám imunitu voči žiadnym ochoreniam a sme v omnoho väčšom riziku vzhľadom na pracovné prostredie…

Rozmýšľajte, než prehovoríte

Skúste pred tým ako začnete niečo komentovať porozmýšlať nad tým, ako to asi vyzerá z tej druhej strany… Na záver zdieľam slová, ktoré som dnes čítala a plne sa s nimi stotožňujem… Nosením rúšok sa nemeria naša sloboda. Tak ako sa sloboda nemeria barlami, ochranným odevom hasičov, alebo chemoterapiou pre vážne chorého človeka. Lekár, ktorý vás ošetruje a nasadí si rúško, nevyjadruje tým, že je liberál alebo ustráchaná ovca – chráni vás aj seba, navyše ochrana vášho zdravia je vaše právo. Nosením rúška sa ale môže merať vaša inteligencia a schopnosť chápať elementárne vedecké fakty. Alebo zodpovednosť. Politický postoj alebo svetonázor robia z rúšok len ľudia ktorým ide len o seba.”
Jej príspevok má už takmer 3-tisíc reakcií a takmer 2-tisíc zdieľaní. Napriek tomu, že si za svoje slová vyslúžila aj množstvo pochvaly, niektorí ľudia zaradili jej príspevok medzi “zaplatené” a tvrdia, že jej slová sú cez čiaru a nepravdivé. Názor si však musí urobiť každý sám.
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: