Slovenská zdravotníčka má pre ľudí jasný odkaz: Nechajte nás pracovať v kľude, nerobte z pandémie fantasmagoriu

Kristína Hagarová Ja žena

Foto: Facebook (Nekŕmte nás odpadom)

Slovenskí zdravotníci v poslednej dobe čelia opäť náporu. Na tretiu vlnu sa síce pripravovali, no napriek tomu ich zasiahla plnou silou. Čeliť musia ťažkým dňom a útokom od mnohých ľudí na sociálnych sieťach.

Ľudia aj v tejto dobe pandémiu často spochybňujú. Počas prvej vlny sme zdravotníkom tlieskali, dnes čelia útokom a spochybňovaniu pandémie a aj jej priebehu. Na stránke Nekŕmte nás odpadom sa objavil silný príspevok Slovenky Ľudmily, ktorá sa jednoznačne vyjadrila k ľuďom, ktorí spochybňujú zdravotníkov. Vyjadrila však aj obdiv voči svojim kolegom, ktorí pandémiu napriek únave zvládajú najlepšie, ako len vedia.

“Toto je môj obľúbený outfit pod skafander. Síce v ňom nevydržím celý deň, ako pred 6- timi mesiacmi (áno, očkovanie nespôsobuje neplodnosť), som v ňom aj tak väčšinu dňa. Moji kolegovia, tí sú väčší machri, niektorí nejdú na záchod aj 12 hodín, nepijú, nejedia… Niekto si klepe na čelo… prečo to robíme? Lebo medicína je silne kolektívna hra- kolektív sú zdravotníci navzájom, kolektív je zdravotník a chorý pacient.

Znevažovanie zo strany politikov

Aj futbalista dokáže odohrať zápas so zlomenou nohou- lebo jeden za všetkých, všetci za jedného. Sú dni kedy by sme najradšej zutekali, ale vždy sa v kolektíve nájde niekto, kto nie je vyhoretý a nakopne tím vpred. Najviac energie, ktorej nemáme nazvyš, nám berie však antipropaganda a znevažovanie zo strany niektorých politikov. Vidieť nepravdy, oslovovanie ala dr. Mengele, zosmiešňovanie pani prezidentky (ktorá za nami otvorene stojí asi najviac), nerešpektovanie ničoho a ohradzovanie sa odborníkmi, ktorý skafander videli len v ponuke aliexpressu, je úbohé.

Fakty hovoria jasne

Nechajte nás pracovať v kľude, bez populistických rečí, nerobte z pandémie fantasmagoriu. Výsledok tejto katastrofy je práve zásluhou toho, že tu kadekto z politikov propagoval svoj názor. Dáta z reálnej slovenskej klinickej praxe sú: 81 % neočkovaných na našom oddelení, 100 % neočkovaných na UPV.”

Silný príspevok má už viac ako 4-tisíc reakcií a takmer 2-tisíc komentárov. Silný príspevok si všimlo množstvo ľudí a objavilo sa aj veľa milých a povzbudivých komentárov. Mnohí tiež pridali vyjadrenie, že si vážia prácu zdravotníkov a veria, že sa nenechajú odradiť ľuďmi, ktorí sa ich snažia zdeprimovať.

7
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: