Slovenské mamičky nahnevala pesnička Mira Jaroša. Týmto podľa nich propaguje LGBT+, spevák sa vyjadril jasne

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Unsplash/ Reprofoto Youtube (Galgan Music)

Miro Jaroš je obľúbený spevák hlavne medzi deťmi. Vždy sa však nájdu ľudia, ktorí si nájdu niečo, čo by mohli skritizovať, najnovšie však komentáre na sociálnych sieťach poriadne prekvapili.

Spevák Miro Jaroš musel nedávno čeliť kritike za to, že naspieval pesničku o očkovaní, teraz sa však mnohí nahnevali ešte viac. Vo svojej detskej pesničke má totižto na sebe dúhové traky. Týmto detailom si niekoľko rodičov vyvodilo, že spevák chce piesňou podporovať LGBT+ komunitu.

Komentáre od mnohých ľudí

“V poslednom klipe sa nedalo nevšimnúť, že traky sú farebné. A môj názor je taký, že je to liberálne LGBT. My sme kresťania. Je mi smutno, že novú pieseň nemôžeme počúvať,” napísal jeden z komentujúcich. Ďalšia sa pridala, že si myslela, že po propagácii očkovania už nemôže viac klesnúť, ale očividne je opak pravdou. Kvôli dúhovým trakom odmietajú pesničku svojim deťom púšťať mnohí rodičia.

Spevák sa vyjadril jednoznačne

Spevák sa však na svojom Facebooku vyjadril jednoznačne. “Keď médiami nedávno prebehla správa, že rodičia sa vzbúrili, pretože deti v popradskej škôlke kreslili dúhu, myslel som si, že je to sen. Keď som si prečítal, že sa riaditeľka škôlky na facebooku rodičom ospravedlnila, smutno mi prišlo. Dúha tu bola predsa odjakživa. V škôlke sme sa na nej učili spoznávať farby, počas pandémie sa vystavovali jej obrázky v oknách ako symbol, že po daždi bude znova dobre a priznám sa, že keď som ju nedávno videl na oblohe, spravilo mi to radosť.

Nebola za tým skrytá propaganda

Pred pár mesiacmi vyšiel môj videoklip LEGO. Stajlistka navrhla, nech si dám farebné traky, ktoré sa do veselého klipu hodia. Páčili sa mi. Nebola za tým žiadna skrytá propaganda. Krátko po zverejnení klipu začali chodiť komentáre, ktoré ma zaskočili. Názory svojich fanúšikov si vážim. Často sú pre mňa dokonca výzvou na akceptovanie iného názoru a osobný rast. Tieto ma však zaboleli. Každý vidíme, čo vidieť chceme.

To, že niektorí majú rozdielne názory na inakosť je v poriadku. Bolí ma však, keď medzi ľuďmi rastie nenávisť (viď spomínaná škôlka) a ľudia s dobrým zámerom sa jej zľaknú a ustupujú. Láska lieči, nenávisť ničí. Som za to, aby sme nehľadali problémy tam, kde nie sú. Som za to, aby sme sa tešili z farieb. Život nie je čiernobiely. Veciam priraďujeme emócie my sami. Je na nás, ako sa na svet chceme pozerať.”

Kontroverzná téma

Dúha je prírodným úkazom a nemôžeme sa na jej zobrazenie kdekoľvek pozerať ako na symbol propagandy. Hoci názor na LGBT+ komunitu je rôzny a ľudí rozdeľuje na dva tábory, je dôležité pripomenúť si, že nie je potrebné hľadať problémy tam, kde nie sú. Na Slovensku sa táto téma stále považuje za kontroverznú, no nie je potrebné na nikoho útočiť a slovne urážať.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: