Slovensko čaká radikálna zmena počasia. Počas víkendu sa opäť oteplí, teploty budú poriadne vysoké

foto: Unsplash

Posledné dni sa s nami počasie poriadne zahrávalo. Sneženie, dážď, slnko, vystriedalo sa snáď všetko. Asi aj preto sa tomu hovorí aprílové počasie.

Ak vás už nízke teploty a sneženie otravovalo, máme pre vás dobrú správu. Portál Imeteo uviedol, že počas víkendu nás čaká príjemná zmena. Konečne nás totiž čaká jarné počasie, na ktoré sme čakali. Kým pred Veľkou nocou u nás panoval teplotný nadpriemer, počas nej boli teploty zase podpriemerné. Veľká noc bola chladná a chladné sú aj aktuálne dni.

Nepriaznivému počasiu odzvoní

Nepriaznivému počasiu však odzvoní a zmena, ktorá príde, bude príjemná. Začne k nám prúdiť teplý vzduch a slnečné dni. Od západu prejde na naše územie výbežok vyššieho tlaku vzduchu a oblačnosť sa zmenší. Po veľmi mrazivej noci nás teda čaká už len príjemnejšie počasie. Už v piatok denné teploty na našom území dosiahnu +7 až +12 °C, čo sú na súčasnú ročnú dobu pomerne bežné teploty, no na západe bude situácia priaznivejšia. Tu by sa teploty mohli dostávať až k hranici +15 °C.

Teploty sa však naplno prejavia počas víkendu, kedy príde na Slovensko krásne, ustálené počasie s vysokými teplotami. Tie sa v sobotu dostanú na +13 až +18 °C a v nedeľu bude ešte teplejšie a na juhozápade budú atakovať hranicu +20 °C. V pondelok už by sa teploty mohli dostať až na príjemných +22 °C.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: