Slovensko čaká tento týždeň prudké ochladenie. Kde sa môžete tešiť na snehovú nádielku?

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: archív TASR

Tento týždeň nás čaká výrazná vlna ochladenia, ktorá by so sebou mala priniesť aj sneženie. V tejto dobe sa môžu na snehovú pokrývku tešiť hlavne na horách.

Ako uvádza portál Imeteo, záver týždňa so sebou priniesol krásne slnečné počasie, ale aj poriadne ochladenie. Tento týždeň však bude ochladenie ešte výraznejšie. Počas víkendu klesali teploty poriadne nízko a na mnohých miestach sa ochladilo aj pod bod mrazu.

Poriadne ochladenie

Počasie však avizuje, že v priebehu tohto týždňa bude vlna ochladenia ešte výraznejšia a prinesie takmer také teploty, aké bývajú pred zimou. Teploty, ktoré sa očakávajú, sú napriek súčasnej ročnej dobe mimoriadne podpriemerné. Tento týždeň by mali odštartovať teploty od +8 do +15 °C. V druhej polovici týždňa sa však ochladí ešte viac a denné teploty sa budú pohybovať len od +5 do +12 °C.

Podpriemerné teploty

Ochladenie nie je úplne bežné, dokonca ani túto dobu. Príliv chladného vzduchu by mal vyvrcholiť štvrtok a piatok, kedy budú teploty aj o 10 °C nižšie ako je na súčasnú ročnú dobu bežné. Taktiež poklesne hranica sneženia. Sneženie sa tak môže vyskytnúť hneď vo viacerých oblastiach a s prvými snehovými vločkami môžu rátať už v polohách nad 700 m n.m. Súvislejšia snehová pokrývka by sa však mala vytvoriť až od nadmorskej výšky 1200 m n.m.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: