Slovensko dnes bude tlieskať zdravotníkom. Každý deň riskujú, že nakazia seba aj svoje rodiny

Reprofoto: Facebook (Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica)

Je dôležité, aby sme si všetci uvedomili vážnosť situácie, ktorá práve teraz nastala. Všetci z nás by sa mali správať uvedomelo a zodpovedne a práve preto je podstatné, aby sme si uvedomili, že musíme byť tolerantnejší. Existuje totižto množstvo ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť byť v tejto chvíli doma.

 

Všetci ľudia, ktorí pracujú v zdravotníctve, si tieto dni zaslúžia našu plnú podporu a obdiv. Nejde pritom len o lekárov a sestričky, ale aj sanitárov, lekárnikov, ľudí, ktorí v nemocniciach varia alebo upratujú a mnohých ďalších. Práve tí sa dennodenne vystavujú rizikám a snažia sa urobiť všetko preto, aby táto situácia mala čo najhladší priebeh. Ich práca nie je samozrejmosť a je jasné, že prežívajú strach, podobne ako my. Musia však zachovať chladnú hlavu a robiť všetko preto, aby naplnili svoje poslanie, hoci je to mnohokrát nezvládnuteľné.

Idú cez svoje možnosti a schopnosti

Ľudia, ktorí pracujú v zdravotníctve, idú veľmi veľakrát cez svoje fyzické možnosti a schopnosti. Pracujú nepretržite a aj keď prídu domov, premýšľajú nad tým, čo všetko v práci zažili a čo ich čaká ďalší deň. Mnohí majú doma rodiny, s ktorými by chceli stráviť čas, no vedia, že ich poslanie je v tejto chvíli niekde úplne inde. Občas zo zúfalstva či jednoducho preto, aby o tom ľudia vedeli, zverejnia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa kristina tormova (@kristina.tormova),

Upozorňujú na to aj známe osobnosti

Populárna herečka Kristína Tormová spustila na Instagrame výzvu pod hashtagom ďakujeme zdravotníci, kde si môžu všetci pracovníci nájsť obrázky, ktoré im nakreslili deti počas pobytu doma. Práve takto môžete tiež ukázať zdravotníkom, že ich práca má zmysel a zároveň ich potešiť detskými obrázkami, ktoré môžete spolu so svojimi ratolesťami nakresliť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mona Luna (@saluna558),

Taliani aj Španieli tlieskajú z balkóna

V Taliansku a Španielsku je situácia naozaj veľmi vážna a napriek všetkému sa snažia vyjadriť svoju podporu všetkým zdravotníkom, pracovníkom v nemocnici a tiež všetkým, čo sa snažia v tejto situácii pomôcť najviac, ako sa len dá. Vyšli preto na svoje balkóny a začali tlieskať. Aj v týchto ťažkých časoch si chcú zachovať pocit spolupatričnosti a vďaky.

Pripája sa aj Slovensko

Napriek tomu, že Slovensko sa snaží urobiť všetko preto, aby sa situácia nevyhrotila tak ako v iných miestach v Európe, nebráni nám to v tom, aby sme taktiež vyjadrili svoju podporu všetkým pracovníkom v nemocniciach, ale aj lekárnikom, sanitárom a mnohým ďalším. Na sociálnej sieti Facebook preto vznikli hneď dve udalosti. Jednou je Každodenný minútový potlesk pre slovenských hrdinov, kde majú ľudia možnosť tlieskať všetkým hrdinom tejto situácie. Udalosť, ktorá má viac ako 3 000 zúčastnených ľudí, založila Slovenka žijúca v Španielsku.

Symbolický potlesk

„Ahojte. Som Slovenka žijúca v Španielsku, kde je situácia spojená s Corona vírusom veľmi podobná situácii u nás doma. Včera sa v Španielsku oficiálne vytvoril symbolický akt v podobe hromadného potlesku, ktorý podporuje všetkých pracovníkov v zdravotníctve a profesionálov, ktorí majú dennodenne zásluhu na záchrane civilizácie, ale aj ľudí a pracovníkov, ktorí zabezpečujú potrebné služby v tejto krízovej situácii. Bola som svedkom tejto potleskovej vlny, ktorá sa rozľahla ulicami všetkých obcí a miest,“ napísala na Facebooku.

„Silná vlna podpory a solidarity, ktorá týmto ľuďom dáva vedieť, že ich obdivujeme, že si vážime ich odhodlanie a úsilie, že im zo srdca ĎAKUJEME za starostlivosť o naše životy! Vyzývam Slovensko, aby venovalo o 19.00 hodine, zajtra a každý ďalší deň do vyhratia tohto boja, z okien a balkónov vlastných bydlísk, minútový potlesk týmto hrdinom a hrdinkám. Nech slovenskí hrdinovia počujú a cítia našu podporu a majú silu naďalej bojovať proti Covidu-19!“

Foto: Facebook Potlesk pre zdravotníkov, hasičov, policajtov a ďalších

Dnešná udalosť

Dnes, 20. marca o 20:00 sa však uskutoční veľká udalosť, ktorá má taktiež pôvod na Facebooku a síce Potlesk pre zdravotníkov, hasičov, policajtov a ďalších. Ľudia majú možnosť zo svojich balkónov spoločne zatlieskať všetkým, ktorí si to zaslúžia. Udalosti sa má zúčastniť viac ako 6 000 Slovákov. Poďme dnes spoločne všetci zatlieskať hrdinom dnešných dní.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: