Slovenský herec (47) sa stal prvýkrát otcom. Dieťatko dostalo zahraničné meno z tohto dôvodu

Lucia Horáková Ešte viac

Jeho vytúžené dieťatko je konečne na svete. Slovenský herec Dušan Cinkota sa v sobotu stal po prvýkrát otcom a spolu s manželkou Zuzkou sa tešia zo synčeka. Herec tak po prepustení z väzenia prežíva novú etapu života, ktorá sa krajšie ani začať nemohla.

Dušana Cinkotu (47) prepustili pred dvomi mesiacmi z väzenia, kde strávil šesť rokov kvôli drogovej kauze. Už niekoľko mesiacov predtým však mohol chodiť herec na priepustky domov a tak sa s manželkou rozhodli, že je najlepší čas splodiť dieťatko, ktoré im už niekoľko dní robí radosť.

Chlapček sa narodil v sobotu 29. septembra v banskobystrickej nemocnici a dostal netradičné meno Oleg. Ako Dušan prezradil pre portál cas.sk, meno vybral on a jeho manželke sa napokon taktiež zapáčilo. „Kedysi sme chceli mať iniciály O. C., to Zuzke napadlo, tak som sa toho chytil a Oleg Cinkota túto podmienku spĺňa,“ vysvetlil herec a tiež dodal, že meno je severského pôvodu a znamená zdravý, šťastný. Je to zároveň jednoduché meno, krátke, dôstojné a nie veľmi obvyklé.

Dušan Cinkota absolvoval Vysokú školu múzických umení v Bratislave, účinkoval v Radošinskom naivnom divadle, bol členom Činohry SND a mohli sme ho vidieť aj v niekoľkých muzikáloch na Novej scéne v Bratislava ako Pokrvní bratia, Cigáni idú do neba, Cyrano z predmestia a Hamlet. Venoval sa taktiež dabingu a diváci si ho najviac spájajú s postavou Chandlera z Priateľov.  Za prepožičanie hlasu Tomovi Hanksovi dokonca získal ocenenie najlepšieho dabingu.

Lucy, cas.sk

0
Komentovať (0)