Smutná správa. V Českej republike zomrel na koronavírus už druhý pacient

Lucia Mužlová , TASR Ešte viac

FOTO TASR - Jaroslav Novák

V Českej republike zomrel na koronavírus druhý pacient. Potvrdených majú 1289 prípadov nákazy.

 

Správu o úmrtí prinieslo spravodajstvo Českej televízie vo svojom rýchlom prehľade. “V Česku zomrel druhý pacient nakazený novým tipom koronavírusu. Muž narodený v roku 1975 bol hospitalizovaný v Havířove, mal pokročilú rakovinu.”

Správa prišla z nemocnice, kde pacientovi podľa všetkého zlyhali orgány kvôli pokročilému štádiu ochorenia. Koronavírus jeho stav zhoršil. Minister zdravotníctva vyjadril úprimnú sústrasť blízkym.

Stav v Českej republike

V Českej republike potvrdili k utorkovému ránu 1289 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu, informoval spravodajský server iROZHLAS.cz s odvolaním sa na ministerstvo zdravotníctva.

Foto: TASR/AP

V pondelok pribudlo 126 nových prípadov. Denný počet testovaných podľa ministra zdravotníctva Adama Vojtěcha po víkendovom poklese teraz ďalej stúpa; v pondelok bolo vykonaných 2247 testov, celkovo viac ako 19.600.  Prioritou v boji proti koronavírusu je v súčasnosti testovanie, distribúcia ochranných prostriedkov a pripravenosť nemocničných kapacít, uviedol minister. Jeho rezort tiež pripravil IT systém, ktorý sleduje počty nakazených v reálnom čase.

Na konci marca by podľa Ústavu zdravotníckych informácií a štatistiky mohlo byť v ČR približne 3000 prípadov nákazy COVID-19. Na konci apríla sa očakáva kumulatívne približne 15.000 nakazených vrátane už vyliečených. Lôžková starostlivosť by tento počet mala zvládnuť, dodal Dušek.

4
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: