7 dôvodov, prečo v obchode kupovať veľké balenie sódy bikarbóny! Návodov poznám veľa, no o tomto som počula prvýkrát!


Všeliek, všeprostriedok, všepomocník. Tak by sme pokojne mohli nazvať sódu bikarbónu aj s jej blahodarnými a rôznorodými účinkami či už v domácnosti, v kuchyni, v kozmetike alebp na naše zdravie. Vedeli ste, na čo všetko ju môžete použiť, ak máte ťažkosti sami so sebou?

pixabay.com

Síce neveríme, že ju niekto doma nemá, ale ak predsa existuje, mal by to okamžite napraviť a balíček sódy bikarbóny si zakúpiť. Niektoré príznaky chorôb, ťažkostí či bežných každodenných problémov vyrieši obyčajný biely prášok.

Starostlivosť o zuby

Práve sóda bikarbóna je súčasťou väčšiny zubných pást. Opatrne však s jej používaním priamo na sklovinu. Sóda, ktorá sa nachádza v kupovaných prípravkoch na ústnu hygienu, nie je vo forme kryštálikov. Ak si zuby umyjete iba s práškovou sódou, riskujete poškodenie skloviny. Nebojte sa ju používať, no zapracujte ju do pást, aby sa rozpustila.

pixabay.com

Infekcie močového systému

Prechladnutie, zápal, infekcia. To všetko nás pochytí často a zväčša aj bolestivo. V tom najhoršom prípade sa musia liečiť antibiotikami, no v začiatkoch môžete vyskúšať sódu bikarbónu. Ak ste len prechladli a zápal nie je silný, telo sa s ním s malou pomocou dokáže vysporiadať samo. Pite pohár studenej vody s lyžicou sódy bikarbóny každé ráno nalačno.

Žalúdočné vredy

Len malá čajová lyžička sódy bikarbóny rozpustená v troche vlažnej alebo teplej vody zmierňuje príznaky gastritídy. Tá sa objavuje najčastejšie po jedle, môže sa prejaviť bolesťou alebo kyselinou. Zapite lyžičku nasucho alebo ju rozpustite vo vode. Uľaví sa vám do niekoľkých sekúnd.

pixabay.com

Rieši plynatosť

Podobne ako kyselinu, vyrieši sóda bikarbóna aj plynatosť a nadúvanie. Urobte to isté, čo pri gastritíde. Neutralizuje žalúdočné šťavy, ktoré spôsobujú mnohé zažívacie ťažkosti. Medzi inými aj nadúvanie a plynatosť.

Chrípkové ochorenia

Tieto zistenia potvrdila ešte v roku 1924 lekárka Wangney Cheney, ktorá skúmala vlastnosti produktu obľúbeného najmä medzi gazdinkami. Už vtedy zistila, že pri chrípke a jej podobných ochoreniach pomáha roztok sódy bikarbóny zmierňovať symptómy. Je potrebné vypiť pohár studenej vody s rozpustenou kávovou lyžičkou sódy bikarbóny každé dve hodiny. S miernejúcimi príznakmi je treba pitie obmedziť na každé štyri hodiny, na ďalší deň už len ráno a večer. Kým symptómy nezmiznú úplne, roztok by sa mal piť už iba ráno.

pexels.com

Zmierňuje dnu

Zákerné ochorenie postihuje už tak mladých ako starších. No v raných štádiách sa s ním dá niečo robiť, a práve na to pomáha sóda bikarbóna. Súvisí s kyslosťou tela a kyselinou močovou. Ako sme písali vyššie, sóda bikarbóna má silne neutralizujúce účinky a na kyselinu pôsobí ako zabijak. Zmierňuje hladinu pH a tým aj príznaky nepríjemného ochorenia.

V čom spočíva jej zázrak?

pexels.com

Ak ste sa zamýšľali nad tým, ako je možné, že sóda bikarbóna má také širokospektrálne použitie, odpoveď nájdete v obsahu sodíka. Obrovské množstvo koncentrované v tomto prášku zabezpečuje pozoruhodné výsledky tak na zdravie, ako aj v iných aspektoch každodenného života. Pozor však na to, ako často si ju dávate. Ako sa hovorí, všetkého veľa škodí a sóda bikarbóna nie je dlhodobý liek. Ak príznaky ochorení neprestávajú, rozhodne navštívte lekára.

Aké s ňou máte skúsenosti vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Od kedy som do jedálnička zaradila toto, podarilo sa mi konečne schudnúť pár kilogramov. Už sa viac nemusím mučiť rôznymi diétami!

zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru


Komentáre

komentárov