Spať v posteli spolu so psom je kľúčom k dobrému a kvalitnému spánku, tvrdia vedci

Gabriela Kinčoková Ešte viac

Veľa ľudí má v domácnosti psíka, ktorému nedovolia spať na posteli. Dôvody sú jasné. Psíky púšťajú veľa chlpov a navyše, niekedy zaberú na posteli viacej miesta než vy. Podľa novej štúdie vedci zistili, že spanie so psom v jednej posteli má mnoho výhod a je dokonca prospešné. Vyskúšajte jednu noc s vašim miláčikom (tentokrát zvieracím) a váš spánok bude omnoho lepší. 

Foto: pixabay

Pri tomto článku si možno majitelia domácich miláčikov povedia, že spanie v jednej posteli so psíkom neprichádza do úvahy. Pohodlný spánok nehrozí a namiesto toho vás čaká chrápanie, naťahovanie sa o miesto a nepokojný spánok. No to, čo zistila jedna štúdia je vás možno prekvapí.

Foto: pixabay

Štúdia skúmala 962 žien žijúcich v USA, aby odborníci mohli zistiť, ako domáci miláčikovia ovplyvňujú spánok človeka. Prišlo sa napríklad na to, že až 55% zúčastnených žien dovolí psíkom spať v posteli a 33% zdieľa postel spolu s mačkou. Podľa štúdie, len 57% účastníkov spalo so svojím partnerom.

Foto: pixabay

Spánok vedľa mačky bol popisovaný ako mimoriadne nepokojný, pričom, ak bol v posteli psík, spánok vraj bol doslova „ako sen“. Či už máte obrovského strážneho psa alebo maličkú čivavu, je dokázané, že psy vás vedia upokojiť a naozaj napomáhajú k lepšiemu spánku.

Foto: pixabay

Nie je to len o tom, že vaši domáci miláčikovia vás majú radi, ale taktiež preto, že v noci snívajú. Podľa štúdie psy tiež zaspávajú s vedomím, že majú nejaké problémy a preto je to ďalšia vec, ktorú s nimi máme spoločnú. Táto štúdia sa zamerala aj na to, ako psy zaspia po pozitívnych alebo negatívnych zážitkoch. Samozrejme ste určite čakali, že pes rovnako ako človek pri negatívnych zážitkoch zaspáva ťažko a večer sa prevaľuje. Je to pravda. Na druhej strane, pri pozitívnych zážitkoch je spánok psa oveľa pokojnejší.

Opäť sa dokázalo, že vzťah človeka a psa je jedinečný a spojenie môže byť naozaj silné. Pes je najlepším priateľom človeka a podobní sme si vo veľa veciach. Vyskúšajte si pár nocí s vaším domácim miláčikom a možno sa vyspíte ešte lepšie ako doteraz.

Pozri aj: Rakovina či tehotenstvo. 7 nečakaných vecí, ktoré vedia psy vycítiť

Gabriela, ladbible.com

0
Komentovať (0)