Špičkový expert na prežitie radí, ako sa chrániť pred útokom agresívneho psa. Tieto veci vám raz môžu zachrániť život

Michal Blaško Ešte viac

Stretnutie s agresívnym a nebezpečným psom môže v niektorých prípadoch skončiť skutočne tragicky. Správna ochrana a forma útoku je v tejto nebezpečnej situácií nevyhnutná. Čo radí špičkový vojenský odborník na prežitie?

interez-banner

Bývalý vojenský dôstojník amerického námorníctva Clint Emerson má niekoľko základných rád a tipov, ako správne reagovať v okamihu, keď pes zaútočí. Podľa špičkového odborníka na prežite v akýchkoľvek podmienkach, je dôležité ako štít použiť čokoľvek, čo má človek po ruke, napríklad bundu, kabelku alebo dáždnik. Útok psa takto presmerujete od vlastných končatín práve na neživé predmety.

Ak je na to čas, mikinu či iný odev by ste si mali omotať okolo zápästí, v prípade pohryznutia si tým ochránite životne dôležité miesta. Poloha rúk je pri bránení skutočne dôležitá, ľudia majú často tendenciu zdvihnúť ich hore na ochranu tváre a krku. Treba si však zapamätať, že vnútorná strana rúk by mala smerovať k telu, predlaktia smerom k agresorovi. Ochránite tak krk i spomínané zápästia.

Aby bol však človek schopný odraziť útok agresívneho zvieraťa, je nevyhnutný atak aj z jeho strany. Clint Emerson odporúča zacieliť sa na nos a oblasť tlamy psa, ide totiž o veľké miesta na jeho tele, ktoré sa v stresovej situácií podaria ľahšie zasiahnuť. Druhou možnosť je silne a cielene kopanie agresívneho zvieraťa do oblasti rebier,  toto miesto tesne pod prednými končatinami je u psov veľmi citlivé.

https://www.youtube.com/watch?v=WxKvH6R3RyA

Ako radí skutočný odborník, snažte sa dať psovi svojim postojom a pohybmi najavo, kto je v súboji alfa samec. Ľahšie sa síce hovorí, ako koná, no skúste neprepadnúť panike a zachovať si chladnú hlavu.

Pozri aj: Už vyhynuli. 20 zvláštnych psích plemien, ktoré žiaľ už nikde na svete nenájdete

zdroj: interez.skuk.businessinsider.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: