Spíte s dverami otvorenými do spálne? Toto sú 4 dôvody, prečo by ste s tým mali okamžite prestať

Foto: pixabay

Ako doma najčastejšie spíte? S otvoreným oknom? Zo zatvorenými alebo otvorenými dverami? Možno by ste to nikdy nepovedali, ale to, ako spíte, vás môže naozaj veľmi ovplyvniť.

Ak patríte k ľuďom, ktorí zvyknú mať otvorené okno aj dvere, možno si to rozmyslíte. Portál Brightside zverejnil hneď niekoľko dôvodov, prečo by ste tak nemali robiť. Možno vám niektoré veci budú pripadať vtipné a zbytočné, no musíte uznať, že stať sa môže skutočne čokoľvek.

Budete mať väčšiu šancu prežiť požiar

Ak necháte dvere do vašej spálne otvorené, keď pôjdete spať a dôjde k požiaru, mohlo by sa to rýchlejšie rozšíriť do vašej izby. Zatvorené dvere vám poskytnú viac času na konanie a na záchranu pred ohňom. Taktiež sa cez zatvorené dvere nebude tak rýchlo šíriť dym.

Foto: publicdomainpictures

Blokujú hluk a poskytujú zdravší spánok

Pokiaľ žijete v hlučnom prostredí a máte ľahký spánok, pravdepodobne sa vám zaspáva len veľmi ťažko. To znamená, že zatvorenie dverí je skvelá voľba, aj keď na to nie ste zvyknutí. Navyše, zatvorené dvere tiež zabránia tomu, aby ste počuli svojich spolubývajúcich, ktorí sú sovy a bývajú dlho hore.

Rýchlejšia reakcia v prípade zlodejov

Zatvorené alebo ešte lepšie zamknuté dvere do spálne vám môžu dať príležitosť konať, ak budete počuť, že sa ku vám niekto vlámal alebo sa chystá vlámať. To vám tiež umožní zostať v bezpečí, kým príde polícia. Samozrejme, len málokto si dvere spálne pred spaním zamkýna, no pokiaľ chcete byť skutočne v bezpečí, prečo nie.

Foto: pixabay

Zatvorené dvere udržujú pozitívnu energiu

Podľa Feng Shui zatvorené dvere udržujú vo vnútri pozitívnu energiu. Jedným z princpípov Feng Shui o spálňach je aj to, že by ste sa mali vyhnúť spánku s otvorenými dverami. Je to preto, že všetka pozitívna energia v miestnosti môže uniknúť. To vystavuje izbu negatívnemu chi. Jeho uzavretie tomu zabráni a poskytne pocit bezpečia a istoty. Budete mať aj pokojnejšiu myseľ a lepší spánok.

Foto: pikist

Ako ste na tom vy? Spíte doma so zatvorenými alebo otvorenými dverami? Čo vám vyhovuje viac?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: