Spolovice kura, spolovice človek. Takéto bizarné dieťa sa v roku 1735 narodilo 28-ročnej Nemke

Lucia Mužlová Ešte viac

Fotografia dieťaťa, ktoré sa narodilo žene menom Johanna Sophia Schmied, vás pravdepodobne upútala na prvý pohľad. Dieťa sa narodilo v roku 1735 v malom nemeckom mestečku Taucha, neďaleko Lipska. A nech je to akokoľvek kruté, musíme uznať, že dieťa sa skôr než na človeka podobá na kura. Preto tento prípad dostal pomenovanie “kuracie dieťa”.

Johanna Sophia Schmied bola zdravou, 28-ročnou ženou, ktorá za sebou mala už 3 úspešné pôrody. Narodili sa jej 3 zdravé deti, preto každý vrátanej nej predpokladal, že aj jej štvrtý pôrod prebehne bez akýchkoľvek komplikácií. Žiaľ, tento predpoklad bol od pravdy na míle vzdialený…

Pri Johanninom pôrode bol prítomný lekár Gottlieb Friderici. Dieťa sa však po 7-hodinovom pôrode narodilo už mŕtve. Akoby správa o mŕtvom novorodencovi Johanne nestačila, pri pôrode utrpela ešte jeden šok. Bolo to v momente, keď jej doktor ukázal, aké dieťa práve porodila.

wikimedia.org

Ako môžete vidieť na obrázku, ide o naozaj ojedinelý prípad, ktorý v histórii ľudstva nemá obdoby. Niektorí nazvali dieťa “kuracím dieťaťom”, iní si nekládli servítku pred ústa a nazvali ho monštrom.

Doktor Gottlieb Friderici sa prípadu okamžite ujal, mŕtve telíčko uskladnil do nádoby s formaldehydom a nasledujúce mesiace strávil jeho skúmaním. Dieťa bolo veľmi malé, malo podstatne menej kostí, nemalo vyvinuté oči ani vonkajšie genitálie a takmer žiaden z jeho vnútorných orgánov nemal štandardné rozmery.

Výstupom dôkladného štúdia tohto prípadu bola 32-stranová správa Gottlieba Fridericiho (s “trocha” krkolomným názvom Monstrum Hvmanvm Rarissimvm recens in lvcem editvm in tabula exhibet simvlque observationibus pathologicis aliisque illvc pertinentibvs breviter illvstrat), v ktorej popisoval anatómiu tela dieťaťa, ale taktiež sa zaoberal aj možnými príčinami, ktoré mohli spôsobiť tento abnormálny vývin plodu.

wikipedia.org

Dnes predpokladáme, že príčinou bola extrémna forma Robertsovho syndrómu. Ide o jedno z najojedinelejších ochorení na svete, ktoré vzniká mutáciou génu ESCO2. Jeho dôsledkom je neúplný vývoj tkanív, orgánov a končatín, no tento prípad bol naozaj extrémnym.

Samozrejme, keďže žijeme v dobe konšpiračných teórií, konšpirátori už stihli zaujať stanovisko aj k tejto téme. Podľa nich v roku, kedy Johanna otehotnela, Zem navštívili mimozemšťania a znásilnili ju…

My, samozrejme, ostávame verní vedeckému vysvetleniu a doplníme už len to, že telíčko dieťaťa je dodnes vystavené v prírodovednom múzeu vo Waldenburgu.

wikipedia.org

Pozri aj: Roh vyrastajúci z čela či dve vagíny. Toto je 7 ľudí, ktorí sa narodili s bizarnými mutáciami, ktoré im zničili celý život

jmg, macroevolution

0
Komentovať (0)