O tomto by mali vedieť všetky ženy! 10 dôvodov, prečo by ste mali zvážiť, či budete chodiť na manikúru do kozmetického salónu

Monizz Krása

Povedal vám už niekto, že salóny krásy, kde robia manikúru a pedikúru, nie sú bezpečné a vy ste nad tým len mávli rukou? Nuž, tentoraz by ste nemali. Inšpekcie opakovane potvrdzujú, že s nechtami by ste si nemali nechať robiť nič, o čom presne neviete.

Celé je to vecou hygieny a bezpečnosti. Manikúra v salóne totiž nemá vždy len ten „wow“ efekt, ktorý nadobudnú vaše nechty. Ten je len vizuálnou stránkou celého nechtového pozlátého obalu. Avšak to, čo vám ostáva pod lakom a krásnymi ozdobami, je čosi celkom iné a rozhodne to nie je žiadne „wow“.

Manikúra doma vs. manikúra v salóne

Rozhodne je z hľadiska hygieny lepšie robiť si manikúru doma, s nožničkami, pilníkmi a zatláčadlami kožtičiek, ktoré sú iba vaše. Pochopiť sa dá aj to, že následná úprava nie je taká dokonalá ako keď vám ju urobí manikérka. Ibaže dokonalá manikúra je oveľa menej než nedokonalé nechty, ktoré svoje nedostatky časom ukážu aj zvrchu. Koniec koncov, každá žena, ktorá dlhodobejšie navštevovala nechtové štúdiá a nechávala si upravovať nechty podľa najnovších trendov, to pocítila.

https://www.instagram.com/p/BdU-zqtgrKQ/?tagged=badnails

Negatívne účinky takých gélových nechtov sú známe už niekoľko rokov. Paradoxne, aj napriek tomu si ich ženy nechávajú robiť a v najhoršom prípade im doprajú mesačnú pauzu na „zregenerovanie“. Počas tejto pauzy chodia s príšernými ohlodanými zvyškami čohosi, čo sa kedysi podobalo nechtom a dnes to vyzerá skôr ako zle požuvané kuracie chrupavky.

A tak dámy ledva čakajú, kedy ubehne požadovaná doba, aby mohli okamžite utekať dať všetko, čo z ich nechtov ostalo, opilníkovať a nasadiť novú nechtovú fasádu. Prinajmenšom na niekoľko ďalších mesiacov. Nuž, čo na to povedať? Kto chce kam, pomôžme mu tam.

Vráťme sa však k domácej manikúre. Ako sme spomínali, vhodná je najmä z hľadiska hygieny – pokiaľ ju, samozrejme, dodržiavame a nepoužívame nožničky aj s manželom, partnerom či mamou. Na trhu sú plné regály lakov na nechty od výmyslu sveta. Paleta farieb a jej odtieňov je neuveriteľná a žiadna žena nemôže povedať, že si nevyberie. Takisto sa vyrábajú aj laky kvalitnejšie, ktoré sú šetrnejšie a dlhšie vydržia. Tie síce stoja viac, no stále je to oveľa menej, ako keď si nechávate nechty urobiť manikérke.

https://www.instagram.com/p/BeS4MQEg0kd/?tagged=nails

Pri domácej manikúre – na rozdiel od tej salónnej – nedochádza k vzniku či prenosu plesňových ochorení, infekcií ani baktérií. Vyhnete sa tak všetkým negatívnym dôsledkom, ktorým sa v salóne rozhodne vyhnúť nedá, nech je akokoľvek kvalitný, drahý či renomovaný. V salóne vám totiž nikdy neotvoria novú fľaštičku laku na nechty a tú potom po nalakovaní rovno zahodia a ani nepoužijú na každú zákazníčku nové nožničky. Keď sa nad tým racionálne zamyslíte, koľko lakov, nožníc, zatláčadiel a koľko pilníkov denne by museli minúť? Finančne by sa zruinoval aj ten najlepší salón v priebehu niekoľkých týždňov.

Pri návšteve nechtového štúdia by ste tak mali dbať na to, aby manikérka otvárala novú fľašku, používala nový jednorazový pilník a vaše nechty takisto dôkladne dezinfikovala. Samotný gélový lak nie je nebezpečný, skôr je nebezpečná UV lampa. Aj keď je jej žiarenie slabé a malé, má kumulatívny účinok. Koža na nechtoch rýchlejšie zostarne, začne byť suchšia a praskať a vystavujete sa aj vážnemu riziku vzniku rakoviny. Gélové nechty by ste si teda nemali nechať prerábať častejšie ako raz za dva týždne, a aj táto doba je úplne hraničná! A úprimne? Mastičky na kožu okolo nechtov vám nepomôžu nič, ak si nechty dávate pod UV lampu pravidelne.

Možno ste ako pravidelné zákazníčky nechtových štúdií zaznamenali, že vaše nechty sú oslabenejšie, po odstránení laku alebo gélu škvrnitejšie alebo čudne sfarbené. Nuž, čo na to povedať? Azda len toľko, že to je výsledok nedostatočnej hygieny a zaslepenej túžby po kráse, ktorá nás síce zvonka skrášli, ale zvnútra poriadne zošpatí. Uznajte samé, čo je viac? Krásne nechty alebo zdravé nechty?

Kvalitná a bezpečná manikúra nie je lacná a nie je ani priemerne drahá. Kvalitná manikúra je totiž mimoriadne drahá a nájdete ju skutočne len v máloktorom salóne. Preto rozhodne stojí za zváženie, či od profesionálnej, ale nezdravej a nehygienickej manikúry neustúpiť a neupravovať si nechty radšej doma. Alebo neinvestovať do profesionálnej manikérky, ktorá vám nechty spraví aj s vašimi vlastnými nástrojmi. No a ak sa vám ani jedna z týchto možností nepozdáva, potom by ste sa mali rozhodne plesknúť po vreckách. Pretože nechtové štúdiá, kde nehrozia žiadne riziká, je takmer nemožné nájsť.

Pozri aj: Nekvitne vám orchidea? Vďaka tejto účinnej domácej zmesi zarodí kvety už do 1 mesiaca a bude krajšia ako kedykoľvek predtým

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: