Kaderníčka radí: Týchto 11 vecí by ste mali robiť, ak chcete, aby vám vlasy rástli rýchlejšie. Najviac mi pomohol bod č. 7!

Monizz Krása

Ženské vlasy prechádzajú posledné desaťročia zaťažkávajúcimi skúškami. Aby boli ženy večne (ne)spokojné, musia zniesť veľa farieb, chemickej kozmetiky, amoniaku a peroxidu, bláznivých strihov, zničujúcich uzlov, tupírovaní a utiahnutých chvostov, ktoré im nedoprajú dýchať. Aby sme naše vlasy zachovali dlhšie krásne a zdravé a navyše aby rýchlo rástli, mali by sme skúsiť zmeniť svoj postoj.

Používajte ricínový olej

Ricínový olej je ešte lepší ako kokosový. Jeho povzbudivé účinky na rast a vyživenie vlasov spôsobujú okamžitú regeneráciu aj za cenu, že vlasy budete mať nejaký ten týždeň trochu mastnejšie. Za tú obnovu to ale stojí. Stačí ho aplikovať raz za týždeň – používajte ten organický. Vmasírujte ho do vlasov a hlavne do pokožky. Nechajte ho účinkovať cez noc a ráno si vlasy umyte.

Rastový šampón

Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že pôjde zasa o nejakú chémiu, rastové šampóny z lekárne nemusia byť vôbec zlý nápad. Na trhu ich je veľa, dôležité je mať dobrého kaderníka, ktorý vám odporučí, aký konkrétne by ste si mali pýtať. Niekedy stačí aj šikovný lekárnik alebo lekárnička a problém je vybavený.

Nepoužívajte horúci vzduch

Nie každý vlas znesie v konečnom výsledku prirodzené schnutie. Sú ženy, ktoré s takýmto procesom jednoducho majú problém, pretože majú na hlave niečo, čo sa podobá na zmoknuté kuriatko. Ak si už vlasy potrebujete fénovať, rozhodne skúste studený alebo aspoň vlažný vzduch, v žiadnom prípade nie horúci. Ten vlasy výrazne oslabuje, poškodzuje, láme a navyše aj vysušuje. O žehličkách a kulmách nemôže byť reč. Pri kučerách stavte na natáčky, pri rovných vlasoch – nuž tu sa jednoducho zmierte s tým, že buď budete mať vlasy rovné, alebo ich nebudete mať zdravé.

Prestaňte si vlasy farbiť

Je to jednoduché ako facka. Akonáhle prestanete vlasy zaťažovať zničujúcimi peroxidmi, amoniakom a inými chemickými bombami, odvďačia sa vám síce pomalšou ale zato efektívnou regeneráciou. Skôr či neskôr ich budete mať opäť krásne, zdravé a s najväčšou pravdepodobnosťou aj prirodzene hustejšie. Ak ste si ich celkom nespálili, čo je ale mimoriadne ojedinelý jav.

https://www.instagram.com/p/Beh-jEYgbja/?tagged=haircolor

Prehodnoťte svoj životný štýl

Zdravšia strava, dostatok selénu a zinku. To je to, čo naše vlasy potrebujú, aby dobre rástli. Nezabudnite, že ak vám začali rapídne vypadávať vlasy, môže byť za tým aj anémia, teda nedostatok železa. Toto sú veci, ktoré stačí doplniť v strave, alebo vo vitamínových preparátoch z lekárne. Druhá vec je pohyb na čerstvom vzduchu, ochrana vlasov pred silným mrazom a horúcim slnkom. Aj tu platí, že všetko treba robiť s mierou.

Eliminujte pravidelné dorábky

Ak chodíte na predlžovanie vlasov, alebo si nechávate vlasové trsy nažehľovať k vlasom, určite tento proces prehodnoťte. Niekedy vie príroda lepšie, čo nám pristane viac. Ak vám dlhé vlasy husté nenarastú, zmierte sa s kratšími, no prirodzene krásnymi vlasmi. Nezaťažíte tak pokožku hlavy ani samotné vlasy a navyše ani nevysypete kopu peňazí za tieto procedúry. A to je už čo povedať, keď dáva takéto rady kaderník!?

Vyberajte si správnu kefu na vlasy

Dôležitým nástrojom v živote každej ženy je kefa alebo hrebeň na vlasy. Vyberajte podľa typu vašich vlasov. Na dôvažok potom tento nástroj nepoužívajte hrubo, netrhajte vlasy a skúste ich ani netupírovať. Najľahšie vlasy rozčešete s mokrou kefou, alebo hrebeňom so širokými zubmi.

Vyberajte si gumičky

Aj gumička vie urobiť veľa. Donedávna sme boli zvyknutí na tie poriadne tuhé gumičky, v ktorých vydržal vrkoč aj tri dni. Dnes sú na trhu oveľa šetrnejšie a sú takmer rovnako pevné. Vlasy vám v nich možno nevydržia tri dni, ale to ani nie je vašim cieľom, či áno? Čím tuhšia gumička, tým horší prísun živín z korienkov do vlasov. A takisto je dôležitá aj dĺžka toho, koľko gumičku vo vlasoch nosíte utiahnutú.

Masáž hlavy

Masáž hlavy je fantastická vec, ktorá pokožku prekrví a zabezpečí tak lepšie regulovanie všetkého potrebného z korienku do vlasu. Ak môžete, poproste manžela, aby vám masáž hlavy urobil aspoň dvakrát do týždňa. Alebo si ju urobte sami. Ideálne s nejakým šetrným a nie veľmi mastným olejčekom. Na trhu ich je takisto veľa, stačí si len vybrať. Nezabúdajte, že najlepšie sú vždy tie organické.

Doprajte si masku

Doprajte svojim vlasom masku, no nie len v podobe kondicionéru, ale v podobe príjemného relaxu v teplom kúpeli s voňavou maskou na hlave. Na vlasovú masku môžete zájsť aj do kaderníctva, no je pravda, že toto sú trochu drahšie huncútstva. Ak si ale chcete dopriať, pokojne bežte. Spojíte dva v jednom – kaderníčka vám masku nanesie a ešte vám aj vymasíruje hlavu.

https://www.instagram.com/p/Beh5SvVhHMV/?tagged=hairmask

Rozlúčte sa s konskými chvostami

Táto sekcia by mala patriť ku gumičkám, no keďže konské chvosty, ktoré natiahnu tvár a urobia vám na nej dokonalý efekt natiahnutej kože, sú v dnešnej dobe príliš populárne. Najmä mladé dievčatá ich milujú pre ich jednoduchosť  a pritom efektnosť. Nie. Konským chvostom odzvonilo. Akokoľvek sú módne, ak vám záleží na vašich vlasoch, určite by ste vzťah s nimi mali ukončiť. Kazia nielen pokožku tváre, ale hlavne ničia a neuveriteľne napínajú samotné vlasy, ktoré tú neuveriteľnú záťaž držia naozaj len silou vôle. Za pár rokov sa vám ale odmenia pekne riedkymi vlasmi. Tomu môžete veriť.

Pozri aj: Aj obliekanie má svoje pravidlá! 14 pravidiel slušného obliekania, ktoré by mal poznať naozaj každý z nás, no len málokto sa nimi naozaj riadi

zdroj: babskeveci.sk (M), redbookmag.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: