Starú podšálku otočila a prilepila na ňu magnet. Keď zistíte, prečo to urobila, vyskúšate si tento geniálny nápad tiež!


V každom z nás drieme istá dávka kreativity a je len na nás, či jej necháme voľný priebeh a šancu sa prejaviť. Ide vám to s ihlou v ruke alebo máte talent na maľovanie? Láka vás tvorba pekných vecí do domácnosti alebo ste, naopak, ešte stále neskúšali niečo pekné podomácky vytvoriť, no chceli by ste ísť do toho? Nasledujúce tipy sú pre všetkých, ktorí sa neboja tvoriť a chcú si skrášliť prostredie, v ktorom žijú. Možno sa vytváraniu pekných vecí venujete už dlho a aj samy máte množstvo nápadov. Potom by vás mohli potešiť rôzne zlepšováky, ktoré vám vašu tvorbu veľmi uľahčia. Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi trikmi a skúste využiť niektorý z týchto skvelých návodov.

Aj pri rokmi overených postupoch si môžete svoju prácu uľahčiť rôznymi „vychytávkami“, ktoré výsledky vašej tvorby vylepšia, urýchlia alebo zjednodušia. Niektoré z nich možno poznáte a mnohé vám možno prídu vhod. Nechajte sa inšpirovať alebo nasledujúce tipy odporučte svojim známym.

Nemusíte byť perfekcionistka, no aj taká banálna vec, ako je vzdialenosť stehov, dokáže na odeve urobiť veľa. Ak chcete, aby bolo vaše šitie čo najúhľadnejšie, naznačte si vzdialenosť stehov na stranu palca a šitie vám pôjde ako po masle.

takprosto.cc

Tento jednoduchý trik ocení asi každá žena, ktorá sa venuje šitiu.

takprosto.cc

Takéto penové alebo silikónové pomôcky na oddelenie prstov pri lakovaní nechtov alebo pedikúre sa vám možno povaľujú v domácnosti. Ak máte rady prehľad, svoje nite alebo cievky môžete takto šikovne uskladniť.

takprosto.cc

Venujete sa výrobe drobných dekoračných predmetov a práca s farbou vám nie je cudzia? Potom ste sa už určite stretli s nanášaním farby pomocou špongie. Najjednoduchšie ju uchopíte aj vďaka obyčajnému štipcu.

takprosto.cc

Chystáte sa maľovať? Tapety alebo vzorované steny sú perfektným spôsobom, ako skrášliť svoju domácnosť. Skúste valček na farbu obmotať obyčajným špagátom a výsledok vám vezme dych.

takprosto.cc

Vzory na stene sú neustále in. Na takýto vám postačí obyčajný kartón.

takprosto.cc

Pri maľovaní sa veľa krát stane, že špinavý štetec skončí odložený na rôznych miestach a vy následne drhnete škvrny z podlahy alebo koberca. Takýto šikovný „odkladač“ a nádobu na farbu v jednom vytvoríte z obyčajnej väčšej fľaše.

takprosto.cc

Pri šití alebo rôznych umeleckých činnostiach sa často vysypú flitre, rôzne drobné ozdoby, korále alebo kúsky látky, nite či iný drobný materiál. Nemusíte ihneď vyťahovať vysávač, situáciu vyriešite aj takto jednoducho.

takprosto.cc

Ihly a nite môžete odkladať aj na pekný tanierik. Stačí, že ho podlepíte obyčajnými magnetmi a ostré predmety ostanú vždy bezpečne na mieste.

takprosto.cc

Rôzne náradie jednoducho odkladajte na takúto šikovnú striešku z kartóna.

takprosto.cc

Ak si dáte prestávku od pletenia, ostré konce ihlíc zabezpečte zátkami z korku. Zároveň sa vám z ihlíc nevyvlečie váš rozpracovaný šál či sveter.

takprosto.cc

Venujete sa výrobe náramkov alebo si len chcete vyrobiť pekný prepletaný opasok, či ozdobu? Prichyťte si jej koniec štipcom na výkresy.

takprosto.cc

Pri rezaní drobných predmetov vám tiež pomôže šikovný štipec na výkresy, ktorý v rôznych veľkostiach zoženiete v každom papiernictve.

takprosto.cc

A znova starý dobrý štipec.

takprosto.cc

Tak ako? Oslovil vás niektorý z trikov a uľahčíte si ním svoju prácu?

Pozri aj: Žena je ako víno, čím staršia, tým krajšia! To, že máte 40 a viac ešte neznamená, že sa nemôžete obliekať ako pravá Talianka!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), takprosto.cc

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov