Status Slováka má tisícky reakcií a dotkne sa aj vás: Táto chyba stála moju babi život

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Mnohí ľudia kvôli pandémii prichádzajú o svojich milovaných ľudí. Často nejde o starých ani o chorých, hoci práve tí teraz trpia určite najviac.

Keď prídete o blízkeho človeka, veľmi jednoducho skĺznete do fázy, že začnete niekoho obviňovať. Toho človeka vám to však už nevráti. To, čo robí v súčasnej ťažkej situácii vláda dobre a čo zle, je na posúdení odborníkov. Mnohí ľudia však toho už majú dosť, nezvládajú to a majú potrebu vyjadriť svoj názor a upozorniť druhých na to, čo sa deje v ich životoch a ako to vidia zo svojho uhla pohľadu. Je už len na ostatných, aký názor si na to urobia.

Foto: unsplash

Vláda a opatrenia

Stránka Nekŕmte nás odpadom zverejnila príbeh Slováka, ktorému na koronavírus zomrela babička. Práve on obviňuje z nedostatočných opatrení súčasnú vládu.

“Dnes mi zomrela babi. Napriek tomu, že sme sa naozaj všemožne snažili, Covid-19 si ju našiel. Zomrela v nemocnici, opustená, sama. Dnes dokonca zomrel aj poslanec parlamentu a ďalšia takmer stovka ľudí. Spomínam si na prvú vlnu pandémie, ako sme sa preľakli, keď číslo novonakazených presiahlo za deň prvýkrát 80. Počet obetí sme rátali na jednej ruke.

Tragédia sa zmenila na štatistiku

Dnes nás už nijak nevyruší, keď čítame, že sú to denne tisícky novonakazených, že už umrelo na Slovensku viac ľudí, ako má napríklad okresné mesto Ilava. Ľudská tragédia sa zmenila na štatistiku. Budem úprimný, volil som OĽaNO a dnes viem, že to bola obrovská chyba, ktorá stála moju babi život. Táto vláda nevyužila leto, nezabezpečila trasovanie, neposilnila personálny stav úradov verejného zdravotníctva, nepripravila naše nemocnice.

Testovanie, ktoré nepomáha

Ponúka nám hádky a testovanie, ktoré, ako sa zdá, viac škodí ako pomáha. Sme aktuálne najhorší na svete a oni sa nám smejú do ksichtu, keď povedia, že minister zdravotníctva nemá prečo odstupovať. Slovensko prehráva boj s Covidom najmä preto, že pri svojich rozhodnutiach nepočúva odborníkov, ale premiéra, ktorý ako vždy potrebuje konflikt. Raz so Sulíkom, teraz s Remišovou. Spolieha sa na improvizáciu, lebo tá mu v politike doposiaľ stačila.

Foto: unsplash

Manažovanie epidémie však potrebuje odbornosť, tá sa intuíciou riadiť nedá. Odpočívaj v pokoji babi a prepáč, že som dopustil, aby Slovensko v najkritickejšej chvíli v jeho novodobých dejín riadil človek, ktorý si myslí, že jeho názor je viac ako vedecký fakt.” Čo si o tomto statuse myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

3
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: