Ste dôchodca a chcete naďalej cestovať zadarmo? Potrebujete k tomu jedno potvrdenie, takto ho najľahšie získate

SITA Ešte viac

Foto: pixabay

Najrýchlejšie potvrdenie o poberaní dôchodku získa dôchodca návštevou ktorejkoľvek pobočky Sociálnej poisťovne alebo kontaktovaním Informačno-poradenského centra ústredia Sociálnej poisťovne.

Dôchodcovia pre bezplatné cestovanie vlakom potrebujú železničnej spoločnosti predložiť len potvrdenie o poberaní dôchodku, nie však o sume poberaného dôchodku. Takéto potvrdenie vyhotoví Sociálna poisťovňa vždy na počkanie. Ako informoval riaditeľ odboru komunikácie s verejnosťou Sociálnej poisťovne Peter Višváder, cestujúci vlakom, ktorí sú na dôchodku, nemusia žiadať potvrdenie listom prostredníctvom pošty, nakoľko ide o zdĺhavú formu.

Spravte to, čo je najrýchlejšie

Najrýchlejšie potvrdenie o poberaní dôchodku získa dôchodca návštevou ktorejkoľvek pobočky Sociálnej poisťovne alebo kontaktovaním Informačno-poradenského centra ústredia Sociálnej poisťovne. Potvrdenie o poberaní dôchodku je možné žiadať telefonicky na bezplatnej linke Sociálnej poisťovne, elektronicky prostredníctvom formulára pre otázky na webovej stránke poisťovne či prípadne prostredníctvom elektronickej pošty. V takomto prípade bude potvrdenie zaslané dôchodcovi na adresu domov do troch dní.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: