Študenta v škole šikanovali kvôli oblečeniu, reakcia učiteľov je neuveriteľná: Do práce si obliekli sukne

Foto: Twitter (@borjamusico)

Žijeme v dobe, kedy sa ľudia neboja obliecť si čokoľvek, povedať čokoľvek a prejaviť sa tak, ako sa im naozaj páči. Nie vždy sa to stretne s pochopením, hlavne od konzervatívnejších ľudí.

Portál Bored Panda informoval o učiteľoch v Španielsku, ktorí sa postavili za študenta, ktorého vylúčili zo školy kvôli tomu, že si do triedy obliekol sukňu. Sami si tiež obliekli sukne ako súčasť hnutie Clother Have No Gender (oblečenie nemá pohlavie), ktorého cieľom je ukončiť stereotypné názory. Hnutie bolo na svojom vrchole koncom októbra a začiatkom novembra, ale nedávno si získalo oveľa viac pozornosti, keď sa k protestu pripojilo viac mužov.

Oblečenie nemá pohlavie

Začiatkom mája 2021 37-ročný Manuel Ortega a 36-ročný Borja Velázquez začali chodiť do školy v sukniach. Reagovali nielen na študenta, ktorý si obliekol do školy sukňu a vyhodili ho, ale aj na šikanu ďalšieho chlapca, ktorý mal na sebe mikinu a musel vydržať rôzne homofóbne narážky.

Obaja učitelia boli zo šikany kvôli oblečeniu pobúrení, preto sa rozhodli, že sami budú motivovať študentov k tomu, aby búrali predsudky. Medzi veci, ktoré učia svojich žiakov, patrí aj to, že je v poriadku, keď majú chlapci dlhé vlasy a radi trávia čas v kuchyni, zatiaľ čo dievčatá hrajú futbal a majú krátke vlasy.

Odvtedy sa množstvo študentov rozhodlo, že na protest boja proti stereotypom začnú nosiť do školy sukne a zdá sa, že sa to celkom ujalo. Čo si o tom myslíte vy?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: