Študentka prišla s unikátnym vynálezom. Vyrábať rúška pre nepočujúcich, aby mohli lepšie odčítavať z pier

Foto: Instagram (people/ilmioprimoquotidiano)

Celý svet v súčasnosti čelí akútnemu nedostatku zdravotníckych potrieb. Takmer všetci si preto snažia pomôcť tak, ako najlepšie vedia, aby v prípade potreby vedeli zabezpečiť seba a aj svoju rodinu. Mnohí ľudia sa však nezamysleli nad tým, čo rúška znamenajú pre nepočujúcich a ľudí, ktorí majú so sluchom problémy.

Vysokoškolská študentka Ashley Lawrence si však všimla, že nikto nevytvára masky pre ľudí, ktorí nepočujú. Práve preto sa podľa portálu Bored Panda rozhodla, že vytvorí vlastné rúška, vďaka ktorým to bude pre nepočujúcich a ľudí, ktorí majú problém so sluchom, jednoduchšie. Ashley, ktorá je v súčasnosti v izolácii, študuje práve problematiku vzdelávania hluchých ľudí na univerzite v Kentucky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený People Magazine (@people),

Rúška pre nepočujúcich

21-ročná študentka dostala nápad na zrealizovanie tohto projektu, keď si uvedomila, že je naozaj veľmi ťažké nájsť rúška či masky pre nepočujúcich ľudí. Požiadala mamu o pomoc a začali vyrábať masky priamo s plastovým okienkom na mieste, kde sa nachádzajú ústa pre osoby. Práve pre tých ľudí, ktorí používajú znakovú reč či odčítavanie z pier ako spôsob komunikácie, je toto to najlepšie, pretože sú schopní vidieť ústa daného človeka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Il Mio Primo Quotidiano (@ilmioprimoquotidiano),

Objednávky z celej Ameriky

Po maskách je samozrejme obrovský dopyt a zdá sa, že si ju všimlo aj množstvo médií. Objednávky má od ľudí z celých Spojených štátov amerických a zatiaľ ich vyrába toľko, koľko vládze a posiela ich ľuďom zadarmo.

S rastúcim dopytom však plánuje rozdávať aj bezplatne vzory a návody, aby si ich ľudia mohli vytvoriť sami. Aby však všetko zvládala, vytvorila si kampaň na stránke Go Fund Me, aby jej ľudia mohli pomôcť a prispieť na spotrebný materiál.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: